SOUTĚŽ o knihu Waldemar MATUŠKA: Snům ostruhy dát - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o knihu Waldemar MATUŠKA: Snům ostruhy dát - www.chrudimka.cz

Termín soutěže 9. 11. 9. 12. 2022

Publikace věnovaná životu a písním Waldemara Matušky vychází v roce nedožitých devadesátin jednoho z nejlepších českých zpěváků. Zasvěcená a objevná kniha mapuje Matuškovy osudy od útlého dětství a přináší nový pohled na jeho poněkud tajemné začátky. Dozvíme se odkud pocházel kde trávil mladá léta a jakou spletitou cestou se dostal k angažmá v divadlech Semafor a Rokoko. Projdeme s ním celou tu dlouhou pouť z Košic kde se narodil přes Prahu v níž vyrůstal až po málo známé období na Karlovarsku kde se Waldemar Matuška vyučil sklářem. Oživíme dávno zapomenuté roky během nichž se otrkával v prvních tanečních kapelách. Zlatou érou byla pro charismatického vousáče šedesátá a sedmdesátá léta kdy spolu s Karlem Gottem kraloval československé populární hudbě. Nová knížka připomíná i jeho mimořádné úspěchy v zahraničí na které se dosud tak trochu zapomínalo. Matuška postupně dobyl pařížskou Olympii londýnskou Royal Albert Hall i americký Nashville a to dávno předtím než v roce 1986 do USA emigroval. Text doprovází množství fotografií z vyprodaných sálů divadelních inscenací v nichž Matuška účinkoval a filmů ve kterých zazářil. Knihu doplňují dobové programy recenze a citace z desítek rozhovorů s Waldemarem i jeho přáteli.

Životní příběh a hvězdná kariéra Waldemara Matušky nabývají v knize SNŮM OSTRUHY DÁT zcela nových rozměrů. Autor Michal Bystrov se na základě podrobného studia materiálu detailně zabývá divadelní filmovou i hudební dráhou oblíbeného zpěváka tajemstvími spojenými s jeho původem neslýchaným zákazem který ho postihl roku 1964 i důvody Matuškovy senzační emigrace v roce 1986. Ve světle málo známých faktů se Matuškův odchod do USA jeví jako nevyhnutelný krok k němuž vedly desítky ústrků i hodně velkých křivd. Kniha je také pečlivou rekonstrukcí Matuškových putování po světě od Indie přes Egypt a Velkou Británii až po několik významných cest do Spojených států mezi lety 1969 a 1983.

Chcete-li vyhrát knihu Waldemar MATUŠKA: Snům ostruhy dát odpovězte e-mailem na soutěžní otázky a staňte se fanoušky či sledujte některé z našich sociálních sítí Facebooku Twitteru či Instagramu.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 9.12.2022

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Nejoblíbenější soutěže, které dnes končí - poslední šance se zúčastnit a vyhrát!

Proprarodiče.cz - soutěž o dámské i pánské hodinky nástěnné hodiny i budík - www.proprarodice.cz

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace