SOUTĚŽ o knihu Orlické hory  Královstvím princezny Kačenky - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o knihu Orlické hory Královstvím princezny Kačenky - www.chrudimka.cz

Termín soutěže 29. 8. 29. 9. 2022

Zveme vás na objevné a romantické putování Orlickými horami a jejich podhůřím. Nejen že navštívíme nekrásnější zákoutí památky a přírodní zajímavosti ale také se seznámíme s pozoruhodnými příběhy které se zde v minulosti odehrály. Zasvěceným průvodcem nám bude bývalý dlouholetý ředitel vlastivědného muzea v Dobrušce Jiří Mach.

Těšit se můžeme na podhorská města a městečka Opočno Dobrušku Vamberk nebo Rychnov nad Kněžnou hostit nás budou horské obce Olešnice v Orlických horách Deštné v Orlických horách nebo Orlické Záhoří. Téměř všude po cestě budeme obdivovat překrásnou vesnickou lidovou architekturu.

Staneme se svědky slávy i pádu rodu Trčků z Lípy přečteme si moudré ale i poněkud lechtivé nápisy na stěnách opočenského zámku dozvíme se odkud byla babička Boženy Němcové co inspirovalo světoznámého malíře Františka Kupku jaké byly životní osudy arcibiskupa Otčenáška projdeme se po hřebenech Orlických hor a navštívíme třeba také tajemný potštejnský hrad nebo unikátní kostel v Neratově.

Naši cestu budou provázet příběhy o osudech zdejších řezbářů sochařů či malířů ale i pověsti o strašidlech nebo vládcích Orlických hor Rampušákovi a princezně Kačence. Představíme si také zajímavosti současné mezi něž nepochybně patří kvasinská automobilka nebo ekologické středisko v Dobrém.

Přijměte tedy pozvání do krásného koutu naší vlasti a nechte se jím inspirovat k jeho osobní návštěvě.

Chcete-li vyhrát jednu ze dvou knih Orlické hory Královstvím princezny Kačenky odpovězte e-mailem na soutěžní otázku a staňte se fanoušky některé z našich sociálních sítí Facebooku Twitteru či Instagramu.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 29.9.2022

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace