SOUTĚŽ o vstupenky na svátek keltů LUGHNASAD - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o vstupenky na svátek keltů LUGHNASAD - www.chrudimka.cz

Termín soutěže 15. 6. 15. 7. 2022

Od pátku do sobotní noci 29. 30. července 2022 se koná v Nasavrkách již 16. ročník Mezinárodního festivalu keltské kultury Lughnasad. Jedná se o jeden z největších festivalů tohoto typu u nás i ve střední Evropě.

Uvidíte Kelty Římany a Germány jejich život a řemesla přímo v prostředí rekonstrukce keltského oppida zvaného Země Keltů v Nasavrkách.

Uslyšíte skvělou irskou hudbu známých kapel. Nebudou chybět ani přehlídky starověkého odívání zbrojí ale i taktik soubojů. Celým festivalem se ponese příběh keltského náčelníka Biateca.

Pro ty z vás kteří si chcete vyzkoušet oděv Keltů si v areálu na přednášce keltského odívání můžete vše vyzkoušet a nechat si udělat fotku v dobovém oblečení.

Na stanovištích po celém areálu oppida jsou připraveny hry pro děti i dospělé. Děti do 6 let mají vstup zdarma děti od 6 let mají zvýhodněnou cenu vstupenky. Koho baví tanec různé workshopy a přednášky může se zúčastnit výuky irských a skotských tanců vyrobit si šamanský buben nebo se zaposlouchat do přednášek členů Východočeského muzea či autorského čtení knihy Světlany Glaserové.

Před oppidem na vás bude čekat výborné jídlo a občerstvení s pitím od českých stánkařů spolu s řemeslnými stánky. Nebude chybět ani výborná Lughnasadová medovina. Ochutnávky jídel najdete také v oppidu v keltské kuchyni.

Až se začne schylovat k večeru rozezní se areálem skvělá hudební vystoupení kapel Sliotar IRL Beltaine PL Dálach MalemIrish Hakka Muggies Kelt Grass Band a dvou festivalových novinek v podání Sheeban Celtic Band PL a Pirates of the Pubs.

Kdo si bude chtít odvézt něco na památku po celou dobu bude otevřen festivalový merch stánek kde najdete širokou škálu předmětů od kožený náramků triček a tílek přes nick-nacky a nebo lughnasadovou medovinu a další krásné předměty s festivalovými motivy.

Kdy 29.30. července 2022
Kde Země Keltů Nasavrky

Chcete-li vyhrát vstupenky na svátek keltů LUGHNASAD odpovězte e-mailem na soutěžní otázky a staňte se fanoušky či sledujte některé z našich sociálních sítí Facebooku Twitteru či Instagramu.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 15.7.2022

Kategorie: Vstupenky & letenky


 

Vložte Váš email

Nejoblíbenější soutěže, které dnes končí - poslední šance se zúčastnit a vyhrát!

Soutěž: Překyselení organismu - www.zentrichovaapatyka.cz
SOUTĚŽ o fitness a rehabilitační pomůcku MARRKO CORE - www.chrudimka.cz

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace