SOUTĚŽ o čtyři knižní novinky - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o čtyři knižní novinky - www.chrudimka.cz

Termín soutěže 9. 5. 9. 6. 2022

Domek v Irsku

Uvelebte se v oblíbeném křesle a užijte si výlet za dobrým jídlem a pitím na krásný irský venkov.

Hannah se rozhodla pro velkou životní změnu. Opustí kariéru úspěšné právničky z uspěchaného Manchesteru a vydá se na šestitýdenní kurz vaření v Irsku. Cestou se zastaví v Dublinu kde si užívá všechno co nové město nabízí irské speciality skvělé drinky a také společnost charismatického Conora se kterým se náhodou seznámí.

Když se další den přesune na malebný venkov a ubytuje se v útulném domku zjistí že to co se stalo v Dublinu tak docela v Dublinu nezůstalo… Kulinářská škola ukrytá mezi krásně zelenými kopci naučí Hannah víc než kuchařské základy.Nečekané přiznání

Když je na příjezdové cestě domu v Dentonu nalezeno tělo mladého studenta s fotografií připnutou na límci je detektiv Josie Quinnová na místě činu jako první. Dům patří Gretchen Palmerové obětavé člence Josiina týmu která ale zmizela.

Josie ani na okamžik neuvěří že by pachatelem mohla být Gretchen a pracuje nejen na tom aby vyřešila smrt mladíka ale i na tom aby našla svoji kolegyni. Jenže ta se o pár dní později sama přihlásí na policii a chce se nechat zatknout. Josie ví že Gretchen v žádném případě vrahem být nemůže. Ale proč by se přiznávala k vraždě kterou nespáchala?

Při pátrání v Gretchenině životě obestřeném spoustou záhad a bílých míst Josie odhalí souvislost mezi chlapcem fotografií a zničujícím případem z Gretcheniny minulosti. Ale když už si Josie myslí že začíná rozmotávat spletená vlákna případu stane se ve městě další zločin tentokrát brutální vražda mladého páru. Dokáže Josie zjistit pravdu včas aby zachránila svou kamarádku před doživotním vězením nebo jistou smrtí?


Jak být šik v Paříži

New York má Chelsea Londýn Notting Hill a Paříž ta má Levý břeh. Co jsou tato místa zač? Všechna jsou rájem pro milovníky stylu a líhní módních trendů… Zvlášť na Levém břehu má móda hlavní slovo a doslova nařizuje co se musí nebo nesmí nosit.

Proto není divu že se zrovna zde v jednom luxusním obchodním domě setkají Capucine a Karine dvě mladé ženy se společným vkusem i smyslem pro humor padnou si do noty a brzy přijdou na geniální nápad: je čas vyhodit spoutávající pravidla do vzduchu a postavit se módnímu diktátu!

Capucine důvěrně zná prostředí Levého břehu a umí skvěle psát Karine je chytrá a má ty správné kontakty. A obě samozřejmě vědí jak být šik. Vytvoří tedy blog Chic třaskavého obsahu založený na myšlence „Elegance ženy je v její jedinečnosti.'. Ani jedna ale nečekala že se jejich blog přes noc no dobrá během pár týdnů stane hitem celé Paříže.

Chic totiž vtipně glosuje módní trendy. Chic přesně ví jaké kousky si vybrat a jak je nosit aby každá žena podtrhla své přednosti a šarm. Chic dokonale zná podhoubí pařížského módního světa a ví o všech novinkách. Chic dokáže skvěle poradit ohledně stylu. Z Chic se jednoduše vyklubala nejikoničtější z ikon Paříže! Jediný problém tkví v tom že Chic je imaginární…

Tedy on by to problém nebyl kdyby Chic nedostala pozvánku do prestižního televizního pořadu a mediálně nezkušená Capucine nemusela jít coby Chic s kůží na trh. Všechno by nejspíš skončilo fiaskem kdyby se k týmu ve správnou chvíli nepřipojila třetí mušketýrka Marjolaine elegantní dáma s bílým mikádem a s duší „květinových dětí' která se ve světě dravého mediálního byznysu vyzná. A Chic opět zazáří. Jenže to už je podvodu kolem Chic na stopě i jeden zatraceně pohledný novinář a věci se začínají komplikovat…

Svižný debut Marianne Levy ve stylu seriálu Sex ve městě je plný vtipných hlášek a odkazů na pařížský módní svět a dává nahlédnout pod pokličku pařížské „lepší' čtvrti.


Hadí oči

Smrt celé rodiny ve spánku je sama o sobě nepředstavitelnou tragédií. Speciální agentka FBI Nina Guerrerová a tým profilovačů FBI k nimž patří však mají prověřit možnost že celá záležitost je ještě o poznání děsivější. Existuje snad pojítko mezi touto událostí a případem trojnásobné vraždy který se odehrál o čtyři roky dříve a 3 000 kilometrů dál?

Nejhorší obavy se záhy potvrdí když detektivové narazí na stopu sériového vraha natolik zákeřného že jeho bestiální zločiny procházejí bez povšimnutí skoro 30 let. Nina navíc brutální zločin vnímá v osobní rovině: s každým místem činu v ní znovu rezonuje děsivý příběh o Lloroně prokleté ženě z mexických legend jež byla příčinou nejedné noční můry jejího dětství v sirotčinci.

Lidské zlo poznala Nina lépe než kdo jiný ale krvavá hra se tentokrát odehrává podle záhadného schématu je znepokojivá matoucí a plná neznámých. Na cestě po stopách ukazujících nečekaným směrem se Nina ocitá mnohem blíž vlastní nepoznané minulosti než by jí bylo milé.

Čas se krátí a zatímco se zužuje okruh podezřelých dávné události se kuriózní shodou náhod střetnou s přítomností a donutí Ninu k nejvyšší myslitelné oběti.


Chcete-li vyhrát jednu ze čtyř knižních novinek z nakladatelského domu GRADA odpovězte e-mailem na soutěžní otázky a staňte se fanoušky některé z našich sociálních sítí Facebooku Twitteru či Instagramu.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 9.6.2022

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace