SOUTĚŽ o vstupenky na AVIATICKOU POUŤ - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o vstupenky na AVIATICKOU POUŤ - www.chrudimka.cz

Termín soutěže 22. 4. 22. 5. 2022

O víkendu 28. a 29. května 2022 se na pardubickém letišti uskuteční již třicátý ročník Aviatické pouti inženýra Jana Kašpara. Po dvou letech odkládání se nad pardubickým letištěm opět objeví pestrá řada historických akrobatických i vojenských letounů. Chybět nebude ani tradiční pozemní program s řadou ukázek a rozmanitých aktivit pro děti i dospělé. Lákadlem jistě bude vystoupení unikátních letadel z rakouského Salzburku.

Na Aviatickou pouť tato skupina letos přiletí v reprezentativním zastoupení. Stane se tak jedinou zahraniční leteckou akcí kde se letadla s rudými býky na kapotách představí v takovém počtu.

„Skupině historických letadel budou vévodit druhoválečné legendy jako dvoumotorový bombardér B-25J Mitchell či námořní stíhací letoun F4U-4 Corsair. Dále se letos představí i legendární dvoutrupý stíhací letoun Lockheed P-38 Lightning. Tato vystoupení jsou vždy podívanou která se jen tak neokouká ' přibližuje hlavní hvězdy rakouského týmu Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti. Obdobně neokoukatelná je i jedinečná ukázka letecké akrobacie s vrtulníkem Bo 105 C v barvách Red Bull. Létat takovou akrobacii s vrtulníkem je možné jen se speciálně upravenými stroji a ty jsou v současnosti na světě pouze tři. Jeden z nich předvede divákům letošní Aviatické pouti světová jednička v tomto oboru sympatický rakouský pilot Siegfried ‚Blacky‛ Schwarz.

„Ve skupině bude zastoupen také vrtulník Bell TAH-1F Cobra a dvojice cvičných proudových letounů Alpha Jet ' uzavírá výčet Jan Rudzinskyj.

Skupina letadel s rudými býky je jen malou částí z bohatého více než pětihodinového letového programu. Pro návštěvníky bude pardubické letiště otevřeno ve dnech 28. a 29. května vždy od 8.00 hodin. Vedle letových ukázek na návštěvníky čeká i bohatý pozemní program který budou organizátoři postupně odhalovat.

Letošní ročník je také součástí akcí připomenutí Heydrichiády v Pardubicích. Organizátoři proto chystají program nejen na letišti ale také na třídě Míru v Pardubicích kde se opět objeví maketa legendárního letounu Supermarine Spitfire.

Aviatická pouť je ideálním programem na víkend pro celou rodinu.

Kdy 28. 29. května 2022
Kde Pardubické letiště

Chcete-li vyhrát vstupenky na AVIATICKOU POUŤ odpovězte e-mailem na soutěžní otázku a staňte se fanoušky některé z našich sociálních sítí Facebooku Twitteru či Instagramu.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 22.5.2022

Kategorie: Vstupenky & letenky


 

Vložte Váš email

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace