SOUTĚŽ o pět knižních novinek z nakladatelství HOST - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o pět knižních novinek z nakladatelství HOST - www.chrudimka.cz

Termín soutěže 18. 2. 18. 3. 2022

Hora Duchů

Hora Duchů je místem smrti. Vydá ztracené dívky živé dřív než bude pozdě?

Když se v divočině tasmánských hor během školního výletu ztratí skupina náctiletých děvčat obyvatelé Limestone Creeku okamžitě zpozorní. K takovému zmizení zde nedošlo poprvé a pověsti o Hladovci a hoře Duchů dodnes nedají místním spát. Od začátku je však jasné že v horách někdo hraje nečistou hru.

Hlavním podezřelým se okamžitě stává místní drogový dealer — otec jedné z nezvěstných dívek. Detektiv Noc Badenhorst ovšem ví že v tomto městě plném zkorumpovaných policistů politického intrikaření a dávných tajemství se nedá věřit nikomu. Zvlášť když je sestra jedné z pohřešovaných hvězdou internetu a zřejmě toho o zmizení ví mnohem víc než je ochotná prozradit.

Je možné že tahle partička dospívajících děvčat není tak nevinná jak by se mohlo zdát? Kdo za jejich zmizením opravdu stojí? A především — vrátí se dívky zpět živé?


Křik k nebesům

Dvanáctý případ inspektorky Malin Forsové

Jednoho horkého letního dne je v autě nalezen mrtvý chlapec. Zdá se že ho tam zapomněla jeho matka která trpí psychickými problémy a výpadky paměti. Smrt vlastního dítěte je pro ni tou nejhorší myslitelnou tragédií navíc se na sociálních sítích začnou objevovat anonymní výhrůžky. Když se žena stane obětí chladnokrevné vraždy musí se Malin Forsová na celý případ podívat novýma očima.

Mezitím je zatčena také Malinina dcera Tove — za ublížení na zdraví. Malin v dceři vidí vlastní komplikovanou povahu ale především své rodičovské selhání. Za dceřiným chováním možná stojí i něco jiného. Co dohnalo Tove k násilí? Ať už se stalo cokoli hrozí že tentokrát Malin svou dceru už neochrání — ani před odsouzením ani před vlastními činy.


Rok čarodějnic

Čarodějnický příběh o útlaku a vzpouře

V Bethelu kde se Prorokovo slovo rovná zákonu je samotná existence Immanuelle Mooreové hřích. Vztah její matky zaslíbené jinému muži uvrhl dříve váženou rodinu v nemilost a tak se Immanuelle ze všech sil snaží uctívat Otce řídit se Svatým protokolem a žít pokorně zbožně a v naprostém podrobení stejně jako všechny ostatní ženy v Bethelu.

Jenže jednoho dne ji nešťastná náhoda zavede do zapovězeného Černolesa obklopujícího Bethel kam první prorok kdysi zahnal čtyři mocné čarodějnice a potom je zavraždil. Ony ženy stále lesem obcházejí a když jim Immanuelle stane tváří v tvář věnují jí dar — deník její mrtvé matky která kdysi v lese hledala útočiště.

Immanuelle je tajemstvími deníku fascinovaná ale nedokáže pochopit jak se její matka mohla s čarodějnicemi spolčit. Když se však začne dozvídat strašlivou pravdu o Církvi a její minulosti uvědomí si že skutečná hrozba pro Bethel tkví v jeho vlastní temnotě. A pochopí že náprava toho všeho musí začít u ní.


Tanec v ohni

Osmý díl série s komisařkou Katie Maguirovou

V irském Corku panuje dusno. Taneční studio jen pár kroků od policejní stanice se ocitlo v plamenech — a spolu s ním i mladí tanečníci kteří se tam právě připravovali na soutěž v irském stepu. Ze střechy se podařilo zachránit jen desetiletou dívku která nemůže — nebo nechce — mluvit.

Tam kde obyčejní lidé vidí pouhou nehodu však Katie Maguirová vytuší vraždu. Není to první požár který se Corkem prohnal. Navíc se ukáže že dvě oběti byly mrtvé ještě dřív než se oheň vůbec rozhořel. Při vyšetřování ve zvláštním až fanatickém prostředí irských tanců se Katie musí postavit zatím nejchladnokrevnějšímu vrahovi s jakým se kdy setkala.Železný vlk

Poutavé fantasy se staroseverskými kořeny pojednávající o krvi touze a závislosti

Představ si že objevíš tajemství po němž prahnou ti nejvlivnější. Něco z jiného světa. Něco natolik mocného že to může změnit vše. Tvou zemi. Tvůj život. Tvé srdce.

Devatenáctiletá Juva nenávidí krvezpytkyně které se těší všeobecné úctě pro své jasnovidecké schopnosti a přitom jsou jen nenasytnými podvodnicemi využívajícími lidské bázlivosti a důvěřivosti. Juva je zná až moc dobře ke krvezpytkyním totiž patří i její rodina a ona sama přísahala že se nikdy nestane jednou z nich. Když ale rodinu napadnou vardari záhadné a mocné nestárnoucí bytosti zaplete se do honby za dědictvím svého rodu — temným tajemstvím které kdysi změnilo svět a nyní ho může přetvořit znovu. Aby Juva překonala svůj odvěký strach musí se postavit čelem k potlačené vzpomínce z dětství ke chvíli kdy poprvé spatřila ďábla.

Železný vlk je prvním dílem trilogie Vardari kterým začíná samostatný příběh z prostředí oceňované série Havraní kruhy.


Chcete-li vyhrát jednu z pěti knižních novinek z nakladatelství HOST odpovězte e-mailem na soutěžní otázku a staňte se fanoušky některé z našich sociálních sítí Facebooku Twitteru či Instagramu.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 18.3.2022

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace