SOUTĚŽ o tři fotoknihy z nakladatelství Zoner Press - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o tři fotoknihy z nakladatelství Zoner Press - www.chrudimka.cz

Termín soutěže 10. 1 10. 2. 2022

Fotografická škola Bryana Petersona

Fotografujete a chcete své snímky dostat na vyšší úroveň?
Hlavním Petersonovým mottem nejen této knihy ale i jeho kurzů je proč čekat na postproces když můžu na místě vyfotit takovou fotku jakou chci. Proto v knize ukazuje vždy onen krok navíc který je možné ještě udělat aby byla fotografie perfektní a dosáhli jste v ní toho po čem toužíte. Autor předává klíče ke zlepšení vašeho fotografického řemesla pomocí příkladů „před' a „po' s použitím fotografií studentů svých workshopů počínaje výběrem zajímavého úhlu záběru přes nastavení expozice až po volbu objektivu a filtrů od možností kreativního využití expozičního času vyvážení bílé měření expozice až po úpravy fotografií a mnoho dalšího. Pokrývá všechna témata ať už chcete fotografovat krajiny květiny abstrakci divokou zvěř lidi západy slunce stromy oceány hory sport nebo nepříznivé počasí.


Naučte se fotografovat portrét kreativně

Jak na skvělé fotografie lidí.

Jak se zbavit strachu oslovit někoho na ulici? Jak si nastavit fotoaparát pro fotografování lidí a docílit originálních nevšedních snímků? Na tyhle a různé další otázky vám odpoví nadšený fotograf Bryan Peterson a jeho kniha která vás provede světem kde lidé hrají ve snímku hlavní roli.

Dozvíme se jak nejsnadněji získat svou vysněnou fotografii kdekoli si vzpomenete. Máte vyhlídnutou úžasnou scénu ale chybí vám tam lidský prvek? Nebo naopak máte k dispozici skvělý model ale nemáte ho kam umístit? Vždycky to jde nějak vyřešit a pokud si myslíte že ne Bryan Peterson vás přesvědčí o opaku.

V knize také dostanete cenné rady na téma světlo ve fotografii a dočtete se i o důležitosti kompozice při fotografování lidí. Všechno vám do sebe hezky zapadne a už nebudete potřebovat jedinou výmluvu k tomu vzít váš fotoaparát a vyrazit fotit portréty lidí!


Digitální fotografie

Nová kniha Digitální fotografie od Scotta Kelbyho přináší ty nejlepší tipy a rady jak dosáhnout profesionálních snímků.

Autor v knize otevírá spoustu témat a rozebírá řadu situací které nás můžou při fotografování potkat. Je v ní zahrnuto vše od příprav na fotografování přes výběr objektivů pro konkrétní situaci až po samotné focení kde nám autor ukazuje několik svých ověřených postupů.

Těšit se můžete na obecná témata typu: jak dosáhnout perfektně ostrých snímků jak fotografovat krajinu a k čemu nám poslouží např. polarizační filtr nebo jak vyfotografovat oblíbené turistické destinace bez lidí. Nechybí ani kapitola o fotografování portrétů jak fotit s odraznou deskou nebo jak využít blesk na maximum. Kapitola týkající se práce s blesky je obzvlášť přínosná protože jak sám autor zmiňuje tohle téma řeší téměř každý z nás. Scott Kelby nás provede také světem svatební fotografie a ukáže nám které fotografie nesmí v albu chybět a jak zachytit tyto vzácné chvíle s co největším kouzlem.

Na několika stranách máme možnost nasát sportovní atmosféru a načerpat inspiraci pro fotografování různých utkání a zápasů. Dozvíme se také praktické rady jak na panorama HDR snímky fotky na černém pozadí focus stacking nebo třeba produktovou fotografii a mnoho dalšího. Spousta užitečných tipů vás čeká také v kapitole věnující se tomu jak a kde nejlépe tisknout vaše fotografie.


Chcete-li vyhrát některou z fotoknih z nakladatelství Zoner Press odpovězte e-mailem na soutěžní otázku a staňte se fanoušky některé z našich sociálních sítí Facebooku Twitteru či Instagramu.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 10.2.2022

Kategorie: Foto & Video


 

Vložte Váš email

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace