SOUTĚŽ o pět časopisů z online knihkupectví Dobré Knihy - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o pět časopisů z online knihkupectví Dobré Knihy - www.chrudimka.cz

Termín soutěže 4. 10. 4. 11. 2021

Aerosmith Kompletní příběh

Kompletní příběh největší americké rockové kapely. Exkluzivní archivní materiály z legendárního magazínu Classic Rock. Unikátní fotky živé rozhovory úplná diskografie slovy Stevena Tylera a Toxic Twins recenze info ze zákulisí. Podrobná překladová publikace plná detailních informací i vzácných dobových fotek. Zrození rockové legendy život členů kapely za oponou vzniku alb úplná diskografie recenze a rozhovory.

V roce 1970 povstala z temných koutů Bostonu ve státě Massachusetts pětice psanců s jasným cílem stát se tou nejslavnější rockovou kapelou v historii Ameriky. Právě tak a nejinak se zrodili Aerosmith.


Křesťanství Pozoruhodný příběh

Příběh křesťanství představuje jedno z nejúžasnějších putování v historii pouť která vynesla původně ezoterický kult osobnosti kolem Ježíše do pozice jednoho z největších světových náboženství jehož řady čítají přes dvě miliardy věřících ze všech koutů světa. Velká kniha Křesťanství vás provede od skromných počátků zahalených v oparu mýtů a pověr až po slavné doby kdy víra určovala osudy celých říší. Na následujících stránkách najdete informace o křížových výpravách schizmatech náboženských hnutích kacířích i svatých a významných osobnostech které křesťanství utvářely. Zjistíte jak se křesťanství vypracovalo ze státem pronásledované sekty v hlavní náboženství Římské říše a závratně posílilo v počtu věřících. Vydáte se ve šlépějích krále Richarda Lvího srdce na jeho cestě za osvobozením Svaté země poznáte tajemství Templářů budete u kázání mistra Jana Husa i vzniku protestantské reformace o století později. Díky podrobným infografikám navštívíte nejproslulejší svatostánky mučírny i čarodějnické procesy. Čeká vás příběh jenž se píše už déle než 2 000 let…


Leonardo da Vinci

Leonardo da Vinci je často považován nejen za mistra renesance ale také za génia který předběhl svou dobu. Mezi jeho nejznámější díla patří obrazy Mona Lisa a Poslední večeře ale Leonardo byl mnohem více než jen mimořádně nadaný a schopný malíř. Sám o sobě ve skutečnosti přemýšlel především jako o architektovi a válečném inženýrovi. Tato výjimečná kniha o Leonardu da Vincim představuje příběh umělcova či inženýrova života a doby v níž tvořil. Odhaluje hlavní témata jež se skrývají v jeho zásadních pracích. Zdobí ji nádherné dobové renesanční ilustrace a Leonardova umělecká díla a návrhy. Zároveň zde najdete jeho nápady plány a ideje které on sám považoval za nejvýznamnější. Byly objeveny v rukopisech z univerzitních a muzejních sbírek či soukromých archivů jež dohromady čítají přes šest tisíc stran jeho zachovaných poznámek skic a nákresů! Výsledkem je jedinečné zobrazení tohoto mimořádně talentovaného člověka. Italská renesance: Leonardo a jeho souputníci. Seznamte se s událostmi které stály za znovuzrozením umění a architektury v Evropě! Z učedníka mistrem: Jak prožil Leonardo svoje dětství a učednická léta mezi těmi nejlepšími? Jak se stal nezávislým malířem a mistrem vyhledávaným mecenáši? Tajemný génius: Od lidské anatomie až po architekturu a konstruování: Jak měly fungovat úžasné vynálezy které vzešly z Leonardovy dílny? Nejslavnější díla: Pod povrch všech významných děl a milníků Leonardova života. Co si myslel kde bral inspiraci co formovalo jeho myšlenky?


Římská říše

Velký římský historik a senátor Publius Cornelius Tacitus jednou prohlásil: „Velké říše se neudržují zbabělostí.' Toto tvrzení římská říše zcela naplňuje. Tvrdě a účinně ovládala svá území a střežila své hranice a do dějin se zapsala jako jedna z nejslavnějších a nejznámějších říší všech dob. V době svého největšího rozsahu měla 5060 milionů obyvatel což je tradiční odhad ale podle posledních výzkumů v ní mohlo žít 70100 milionů lidí. Říši která byla nejprve království poté republikou a nakonec dosáhla vrcholu v císařství můžeme zkoumat díky velkému úsilí jejích obyvatel zaznament své životní příběhy i válečné úspěchy. Počátek moderní civilizace je třeba hledat právě ve starém Římě a jeho bohaté kultuře romantické mytologii a spletitém politickém systému které dodnes vzbuzují zájem i inspiraci. Poznejte příběh vzestupu a pádu této pyšné říše které se podařilo obstát ve zkoušce času a zrodit legendární civilizaci.


Tajemný středověk

Období středověku často vnímáme jako brutální věk temnoty ignorance krveprolití a nemocí. Nazýváme jej „obdobím temna' které od sebe odděluje antiku a osvícenství. Je sice pravda že válčení invaze a náboženská pronásledování byly pro tuto dobu typické ale dějiny středověku jsou také plné neohrožených objevitelů revolučních umělců a myslitelů stejně tak jako ušlechtilých vladařů jejichž odkaz přetrval do dneška. Ve Velké knize Tajemný středověk prozkoumáme některé z nejpozoruhodnějších příběhů tohoto pohnutého období. Od triumfu Viléma Dobyvatele v bitvě u Hastings po bitvy v nichž Jana z Arku zázračně spasila Francii a krvavé husitské války. Čtěte dál a poznejte příběhy králů a královen křižáků a zločinců papežů a sedláků a mnoha dalších…


Chcete-li vyhrát jeden z pěti časopisů z online knihkupectví Dobré Knihy odpovězte e-mailem na soutěžní otázku a staňte se fanoušky některé z našich sociálních sítí Facebooku Twitteru či Instagramu.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 4.11.2021

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Nejoblíbenější soutěže, které dnes končí - poslední šance se zúčastnit a vyhrát!

SOUTĚŽ o dobrodružnou rodinnou hru ČAROKNIHA - www.chrudimka.cz

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace