SOUTĚŽ o čtyři dětské knihy z Nakladatelství KAZDA - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o čtyři dětské knihy z Nakladatelství KAZDA - www.chrudimka.cz

Kamarádi z Medového lesa Pojďte s námi hledat poklad!

V Medovém lese bydlí čtyři zvířecí kamarádi s laskavým srdcem a hebounkou srstí. Kdykoli se některé z dětí z lesní školky dostane do potíží hned mu přispěchají na pomoc. Tentokrát nás čeká napínavé dobrodružství při hledání pokladu.

Už několik dní bez ustání prší. Kamarádi z Medového lesa si hoví v suché skrýši a aby zahnali nudu nakreslí si mapu pokladu. Pak ale jejich mapa padne do rukou dětem z lesní školky. Zvířátka neváhají a pro své malé dvounohé kamarády nějaký ten poklad seženou a tím pro ně připraví napínavé dobrodružství. Nemají přitom ani tušení že to co je pro ně nepotřebné harampádí může mít pro někoho jiného nedozírnou hodnotu…Půjdeš s námi ven?

Dají se květiny jíst?
Kdo to rozryl trávník v parku?
Jak si vlastnoručně sestrojit kompas?
Proč některé stromy zrovna nevoní?
Příroda je všude kolem nás i ve městě. Na mnoha nečekaných místech se překvapivě daří různým živočichům i rostlinám. Bydlí tam s námi třeba myši králíci a někdy dokonce lišky či divočáci. Úzké škvíry mezi dlažebními kostkami a praskliny v asfaltu zase pohotově obsadily lišejníky mechy či pampelišky.

Peter Wohlleben vám poradí jak rozdělat oheň bez zápalek jak si vypěstovat dýni nebo vyrobit sluneční hodiny jak bezpečně přespat na zahradě či balkoně a co si sbalit do batohu na průzkumnou výpravu.


Tajuplný svět virů a bakterií

Věděli jste že některé bakterie se dožily úctyhodných 250 milionů let a jsou to jediné živé organismy které by dokázaly přežít bez slunce? Nebo že viry máme zakódované v genech a že bez nich by neexistovali savci?

Vstupte do neuvěřitelného světa virů a bakterií o kterém jsme donedávna měli jen velmi mlhavou představu. Bránu do něj nám otevírají biologové Karsten Brensing a Katrin Linkeová. Poutavě nás seznamují s viry bakteriemi a houbami vysvětlují nenahraditelnost hygieny a objasňují jak funguje náš imunitní systém. Pochopíte čím se zabývá mikrobiologie a proč je pro nás tak důležitá.

Pozor: V této knize mají bakterie viry a houby legrační obličeje s očima nosem ušima pusou a zuby. Ve skutečnosti to samozřejmě není pravda ale takto vypadají zábavněji.


Vítejte u nás v lese

7 příběhů k předčítání a pro dobrou náladu na 7 dní v týdnu pro děti od 4 let.

Sourozenci Frída a Benjamín bydlí v hájovně s maminkou Andreou tatínkem Štěpánem a nezbedným jezevčíkem. A život v lese nabízí spoustu dobrodružství. V pondělí Frída objeví noru s liščaty v úterý Andrea zachrání hned několikrát svatbu a ve středu prožije posmutnělý Benjamín den plný kouzel. To ovšem týden ještě zdaleka nekončí.

Jste zvědaví co se bude v lese dít ve čtvrtek v pátek v sobotu a v neděli? Čeká na vás sedm napínavých příběhů. A na konci knihy najdete hru se kterou si procvičíte jak jdou dny v týdnu pěkně za sebou.


Chcete-li vyhrát jednu ze čtyř dětských knih z Nakladatelství KAZDA odpovězte e-mailem na soutěžní otázky a staňte se fanoušky některé z našich sociálních sítí Facebooku Twitteru či Instagramu.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 11.10.2021

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace