SOUTĚŽ o knihu HACKNUTÁ ČEŠTINA - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o knihu HACKNUTÁ ČEŠTINA - www.chrudimka.cz

Slýcháme je kolem sebe poletují v tramvajích a hospodách smějí se jim kolegové sociální sítě je milují a některá to dotáhla až do médií. A také jste se přistihli u toho že občas netušíte o čem je vlastně řeč? Záchrana v podobě nejzábavnějšího českého slovníku neologismů je tu.

Hacknutá čeština přináší výběr toho nejlepšího co Martin Kavka za deset let sesbíral ve svém internetovém slovníku Čeština 2.0 do něhož přispěly stovky jeho uživatelů. Společně s lexikografem Michalem Škrabalem vybral více než 3 000 nových nestandardních slov která jsou živelným svědkem naší doby. Ať už se týkají alkoholu politiky sexu či jakékoli jiné stránky života všechna je spojuje láska k češtině a radost z její hravosti.

Kromě slovníkového „best-off' v knize najdete taky povídání zakladatele slovníku Martina Kavky s devíti osobnostmi pro něž je současná čeština pracovním nástrojem. O tom jak si s jazykem hrají a jaké v nich vzbuzuje emoce vyprávějí blogerka copywriterka a markeťačka Michelle Losekoot lektor tvůrčího psaní René Nekuda herec Jan Zadražil básník a twitřan Petr Kukal překladatelka Anežka Charvátová sloganistka Lenka Papřoková stand-up komik Pavel Tomeš lingvistka Michaela Lišková a jazykozpytec Jiří Marvan.

Chcete-li vyhrát knihu HACKNUTÁ ČEŠTINA odpovězte e-mailem na soutěžní otázku a staňte se fanoušky některé z našich sociálních sítí Facebooku Twitteru či Instagramu.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 13.7.2021

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Nejoblíbenější soutěže, které dnes končí - poslední šance se zúčastnit a vyhrát!

LISTOPADOVÁ SOUTĚŽ - www.brasty.cz
Soutěž o nákup v hodnotě 1000 Kč - www.ok-domov.cz
Vyhrajte 1000 Kč v soutěži serveru SlevovyKupon.net - 11/2021 - www.slevovykupon.net
Vyhrajte 500 Kč na nákup do Armik.cz - 11/2021 - www.armik.cz

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace