SOUTĚŽ o tři knižní novinky z Nakladatelství JOTA - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o tři knižní novinky z Nakladatelství JOTA - www.chrudimka.cz

Čas riskovat všechno

Čas riskovat všechno je skutečný příběh o „irském Wintonovi v sukních' Mary Elmesové zapomenuté válečné hrdince která zachránila desítky dětí před smrtí.

Clodagh Finnová procestovala Evropu aby sestavila příběh této pozoruhodné neznámé Irky a setkala se s mnohými z dětí které Mary Elmesová zachránila. Tato kniha překypující odvahou hrdinstvím dobrodružstvím a tragédií konečně zachycuje vzpomínky na ni. Děti ji nazývaly „miss Mary' a dodnes si pamatují její vlídnost. Poskytovala jim jídlo a přístřeší a později riskovala život aby jim pomohla uniknout z transportů do Osvětimi.

Mary Elmesová opustila skvělou akademickou dráhu a vydala se do válečné oblasti aby pomáhala dětem ve španělské občanské válce. V roce 1939 uprchla před frankistickými oddíly ale po vypuknutí druhé světové války pokračovala v práci pro uprchlíky ve Francii. V roce 1942 když začalo být zřejmé že jsou Židé deportováni na smrt v kufru svého auta pašovala jejich děti do bezpečí. Byla zatčena gestapem a uvězněna ale po propuštění se hned zase vrátila ke své práci.

Po válce se Mary vdala a usadila a nikdy nemluvila o tom co dělala dříve. Její příběh upadl do zapomnění. V knize Čas riskovat všechno je její pozoruhodný příběh konečně vylíčen tak jak si zaslouží.


Sám sobě psem

Sbírka netradičních a často mrazivých zážitků extrémního sportovce Jana Venci Franckeho.

„Černá a mrazivá yukonská noc. Teploměr ukazuje -40 °C a klesl by ještě níže kdyby mu to baňka dovolila. Jsem fyzicky i psychicky na dně. Všude kam se podívám jsou stopy vlků. Slyším jak vyjou a když omylem zasvítím čelovkou do lesa vidím spousty svítících očí které na mě upřeně hledí. Prý útočí jen na slabého jedince. Jenže já jsem jedinec a momentálně sakra zesláblý. K tomuto stavu se přidávají halucinace ⁠ nejdříve vizuální. Vidím podivná zvířata věci a tvary. Pak i sluchové ⁠ cinkání tramvaje nebo bzučení včel. Musím rozlišovat co se děje v mé hlavě a co v reálu. Dnešní noc mám o zábavu postaráno.'

Tak popisuje sportovec a dobrodruh Jan Venca Francke jeden z intenzivních momentů na svých cestách za extrémním dobrodružstvím. V knize najdete jeho dosavadní sbírku netradičních a často mrazivých zážitků. Možná že i vám bude při čtení zima budou vás bolet nohy a začnete mít halucinace. Ale rozhodně se i zasmějete. Zjistíte kolik tisíc much je potřeba spolknout k přejetí Austrálie na kole. Jak vypadá líbánková noc ve spacáku na Yukonu v -52 °C. Kolik má na Aljašce minuta hodin či jak bahnitá a mokrá je „královnina páteř'.


To by se zvěrolékaři stát nemělo

Nahlédněte do kouzelného a nezapomenutelného světa Jamese Herriota nejoblíbenějšího veterináře na světě a jeho zvěřince vtipných hřejivých ale někdy i smutných příběhů zvířecích pacientů.

Už přes čtyřicet let se mohou celé generace čtenářů ponořit do Herriotových úžasných příběhů plných lásky k životu a skvělého vyprávění. Jako veterinář Herriot projížděl odlehlými kouty anglického Yorkshiru léčil malé i velké pacienty a prožíval různá dobrodružství.

V knížce To by se zvěrolékaři stát nemělo potkáváme mladého Herriota který zjišťuje že realita povolání veterináře v rurálním Yorkshiru je úplně jiná než sterilní prostředí veterinární školy. Vesnická idyla pro veterináře totiž není tak úplně idyla. Některé návštěvy pacientů jsou srdcervoucí jako třeba péče o velmi nemocného starého psa jehož pán už nikoho jiného na světě nemá ale jiné zase legrační jako Herriotovy pravidelné návštěvy překrmeného pekingského palácového psíka který má vlastní večírky.

Herriot se jako čerstvý absolvent musí naučit pečovat o své pacienty uprostřed zimy na těch nejodlehlejších farmách jednat s tvrdohlavými majiteli zmatenými kolegy a starat se o kriticky nemocná zvířata a postupně objevuje úžasnou rozmanitost a nikdy nekončící výzvy veterinární praxe se sobě vlastním humorem soucitem a láskou ke zvířatům.

Výborně napsané příběhy ke kterým se budete rádi vracet i po letech. Tato knížka je vydáním prvních dvou dílů oblíbené veterinářské série Kéž by uměli mluvit a To by se zvěrolékaři stát nemělo.


Chcete-li vyhrát tři knižní novinky z Nakladatelství JOTA odpovězte e-mailem na soutěžní otázku a staňte se fanoušky některé z našich sociálních sítí Facebooku Twitteru či Instagramu.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 7.6.2021

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Nejoblíbenější soutěže, které dnes končí - poslední šance se zúčastnit a vyhrát!

LISTOPADOVÁ SOUTĚŽ - www.brasty.cz
Soutěž o nákup v hodnotě 1000 Kč - www.ok-domov.cz
Vyhrajte 1000 Kč v soutěži serveru SlevovyKupon.net - 11/2021 - www.slevovykupon.net
Vyhrajte 500 Kč na nákup do Armik.cz - 11/2021 - www.armik.cz

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace