SOUTĚŽ o tři hudební knihu z online knihkupectví Dobré Knihy - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o tři hudební knihu z online knihkupectví Dobré Knihy - www.chrudimka.cz

Z lásky oheň pohřební

Biografie skupiny The Doors

Jim Morrison umírá v Paříži v roce 1971 za ne zcela vyjasněných okolností. Zbývající členové The Doors jsou v šoku. Jsou zdrceni i přesto že se ještě před touto tragickou událostí stihli s Jimem ve zlém rozejít. Ale ve skutečnosti nebyl to Jim kdo psal jejich největší hity tím byl kytarista Robby Krieger. Nebyl to Jim kdo pod vlivem LSD jasnozřivě viděl jejich budoucnost tím byl klávesista Ray Manzarek. Byl to však Jim na něhož úřady po „nepříliš' povedeném koncertě v Miami vydaly zatykač. Kapela která začínala jako „američtí Rolling Stones' a ovlivňovala milióny lidí skončila stejně bídně jako celá šedesátá léta náhle a krvavě.

Mick Wall ve své nejnovější knize přináší neobyčejně pronikavý a aktuální pohled na skutečný příběh The Doors a zároveň i na velmi inspirativní prostředí Los Angeles a celé Kalifornie tehdejší doby.


Bratři Youngové bratři kteří stvořili AC/DC

Australský publicista Jesse Fink 43 se pouští do nesnadného úkolu napsat neotřelou biografii proslulé hardrockové skupiny která se svými životopisci zásadně nekomunikuje. Autor se přitom soustředí na trojici bratrů Youngových kteří v příběhu AC/DC představují ústřední postavy. Jedná se o zakládající členy kapely Malcolma s Angusem které doplňuje jejichstarší bratr George působící jako šedá eminence v pozadí. Fink nezapírá že je nadšeným fanouškem skupiny ale zároveň si dokáže zachovat kritický odstup. Místo běžných biografických dat která jsou snadno dostupná se autor zajímá spíše o skryté části příběhu AC/DC které mapuje prostřednictvím rozhovorů s bývalými členy skupiny a také s lidmi kteří měli v historii skupiny klíčovou roli ale často se nedočkali zaslouženého ocenění. Řada těchto osob tak dostává vůbec poprvé příležitost vydat své svědectví. Na základě své osobní zkušenosti kdy mu hudba AC/DC pomohla překonat životní krizi si Fink také klade otázku v čem tkví tajemství obrovského úspěchu této skupiny která má na kontě více než 200 milionů prodaných nosičů.

Čím je tato kapela tak zvláštní a podmanivá že si dokáže získat srdce milionů fanoušků po celém světě? Autor dochází k závěru že přímočará a poctivá muzika AC/DC je univerzálně srozumitelná a dotýká se čehosi niterného a prapůvodního co je skryto v každém z nás.


Ničeho nelituji aneb Jak to bylo s Kiss

Kytarista a zpěvák Ace Frehley vlastním jménem Paul Daniel Frehley je zakládajícím členem skupiny Kiss v které hrál od jejího založení v roce 1973 do roku 1982 a pak znovu v letech 1996 až 2002.

Na tyto roky ale i na sólovou kariéru vzpomíná v knize kterou napsal za pomoci novinářů Joea Laydena a Johna Ostroského.


Chcete-li vyhrát jednu ze tří hudebních knih online knihkupectví Dobré knihy odpovězte e-mailem na soutěžní otázky a staňte se fanoušky některé z našich sociálních sítí Facebooku Twitteru či Instagramu.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 18.5.2021

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Nejoblíbenější soutěže, které dnes končí - poslední šance se zúčastnit a vyhrát!

LISTOPADOVÁ SOUTĚŽ - www.brasty.cz
Soutěž o nákup v hodnotě 1000 Kč - www.ok-domov.cz
Vyhrajte 1000 Kč v soutěži serveru SlevovyKupon.net - 11/2021 - www.slevovykupon.net
Vyhrajte 500 Kč na nákup do Armik.cz - 11/2021 - www.armik.cz

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace