SOUTĚŽ o čtyři novinky z edice Můj rok - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o čtyři novinky z edice Můj rok - www.chrudimka.cz

Můj rok 1951

Vítejte zpátky v minulosti vítejte v roce 1951!

Rok 1951 patří k těm které opravdu nemají dobrou pověst. Politické procesy jsou v plném proudu studená válka zuří na obou stranách železné opony. Jenže i v těch nejtemnějších časech existují střípky radosti. A tou největší je vždy příchod nového života. Desetitisíce těch kteří právě tehdy spatřili světlo světa mohou zavzpomínat a jejich blízcí s nimi na dobu kdy docent Skála vymýšlel celosvětově uznávaný koncept protialkoholních stanic a ve školách se objevily žákovské knížky.


Můj rok 1961

Vydejme se na toulky do roku plného nadějí a velkých příběhů.

Rok 1961 je v první řadě rokem velkých příběhů. Je to rok kdy člověk poprvé vzlétl do vesmíru ale také rok kdy Berlín Evropu i celý svět rozdělila zeď. První rok „šedesátek' jako by svou ambivalentností předznamenával celé nadcházející desetiletí desetiletí velkých nadějí i hlubokých zklamání. Zavzpomínejme společně na rok kdy Otto Wichterle s pomocí stavebnice Merkur dokončil vývoj kontaktních čoček kdy na území lidojedů zmizel dědic rodiny Rockefellerů a počet obyvatel Země dosáhl tří miliard.


Můj rok 1971

Zavzpomínejme na dobu kdy se rodily Husákovy děti

Ty záběry obletěly svět. Pořádný chlap vylézá z vody a ochraptěle říká: „Já su tak šťastné já su tak šťastné…' Byl to František Venclovský Přerova a své nepředstírané štěstí vyjádřil šťavnatou hanáčtinou. Ta věta časem zlidověla. Psal se červenec 1971 a on právě přeplaval jako první Čechoslovák kanál La Manche. Zavzpomínejme spolu na rok kdy v naší zemi došlo k populační explozi a generaci narozené v té době se říká Husákovy děti kdy Karel Gott na chvilku emigroval a vznikl první domácí počítač.


Můj rok 1981

Vydejme se zpátky časem vítejte v roce 1981!

Rok 1981 bychom asi nejlépe charakterizovali termínem stojaté vody. V klubech zní svižné disko Michala Davida Jiří Menzel natáčí Postřižiny a nikoho ani ve snu nenapadne že ti kteří v tomto roce přijdou na svět oslaví své deváté narozeniny ve světě úplně jiném. Pojďme tedy zavzpomínat na rok kdy miliony diváků sledovaly velkolepou svatbu britského následníka trůnu s Dianou Spencerovou na amerického prezidenta zaútočil atentátník a v Bulharsku otevřeli lastuří farmu.


Chcete-li vyhrát jednu ze čtyř novinek z edice Můj rok odpovězte e-mailem na soutěžní otázky a staňte se fanoušky některé z našich sociálních sítí Facebooku Twitteru či Instagramu.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 4.4.2021

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Nejoblíbenější soutěže, které dnes končí - poslední šance se zúčastnit a vyhrát!

LISTOPADOVÁ SOUTĚŽ - www.brasty.cz
Soutěž o nákup v hodnotě 1000 Kč - www.ok-domov.cz
Vyhrajte 1000 Kč v soutěži serveru SlevovyKupon.net - 11/2021 - www.slevovykupon.net
Vyhrajte 500 Kč na nákup do Armik.cz - 11/2021 - www.armik.cz

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace