SOUTĚŽ o dvě knihy  FLÓRA a FAUNA - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o dvě knihy FLÓRA a FAUNA - www.chrudimka.cz

Flóra Fascinující svět rostlin

Kniha „Flóra' vám objasní vše od kořínků po špičky listů od nepatrných mechů jemných kapradin zářivých květů až po statné palmy. Nádherné fotografie přehledné kresby a stručná jasná vysvětlení na každé dvoustránce průběh fotosyntézy podzimní zbarvení listů jak kaktusy uchovávají vodu a jak semínka vědí kam mají růst prozkoumáme neskutečnou rozmanitost a komplexitu tvarů a barev kořenů trnů stonků listů šišek semen plodů a květů tak nádherně vyobrazených v této knize.

Každý dílek této mimořádné rozmanitosti je výsledkem adaptace trvající miliony let reagující na pohyb kontinentů změny klimatu a v současnosti i na lidskou aktivitu. Je důležité uvědomit si zásadní roli kterou rostliny hrají a vždy hrály: jsou podporou veškerého života na Zemi ať už jde o úpravu vzduchu který dýcháme nebo o potravu kterou jíme oblečení které nosíme či o naše léky dřevo nebo palivo.

Často přehlížíme čím rostliny přispívají ke všem aspektům života na Zemi vidíme jen jejich krásu ale už ne to co je za ní. Tato kniha začíná s opětovným nastolením této rovnováhy tím že kombinuje krásu i vědu na oslavu úžasného světa rostlin. Kniha je určena pro milovníky rostlin přírody i zahradníky.


Fauna Fascinující svět zvířat

Kniha „Fauna' vám objasní neuvěřitelnou anatomii chování a popíše krásu každého typu živočicha od kožešiny po šupinu od vousků po špičku ocasu nepatrné druhy hmyzu křehké mořské živočichy barevné ptáky i okouzlující savce kůži peří schránky měkkýšů šupiny obratlovců zbraně a souboje smyslové vnímání pod vodou tvary zornic rozpoznávání pachu a zvuků ptačí zobáky i ruce primátů.

Nádherné fotografie přehledné kresby a stručná jasná vysvětlení na každé dvoustránce zajímavé úhly pohledu které ukazují živočichy v překvapivých podrobnostech. Každá kapitola je zaměřena na jednu část těla a umožní vám abyste se soustředili na krásu můřích tykadel letky papoušků nebo krmení medúz. Prohlédnete si jak se tělo přizpůsobuje funkci jak se vyvíjí podle změn přírodního prostředí a způsobu života.

Tato skvělá kniha vám předkládá dokonalé propojení všech ideálů je oslavou zvídavosti krásy a odhaluje pozoruhodné pravdy o fungování živočichů. Přesvědčí vás že o podněty k obdivu v přírodě není nouze a nechá vás vychutnat si potěšení z toho že nikdy plně neuspokojíme svou zvídavost neboť o životě se ještě pořád máme co učit. Kniha je určena pro milovníky zvířat a přírody.


Chcete-li vyhrát dvě knihy FLÓRA a FAUNA z nakladatelství GRADA odpovězte e-mailem na soutěžní otázku a staňte se fanoušky některé z našich sociálních sítí Facebooku Twitteru či Instagramu.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 10.3.2021

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Nejoblíbenější soutěže, které dnes končí - poslední šance se zúčastnit a vyhrát!

SOUTĚŽ o komplet audioknih Svazek křišťálových klíčů - www.chrudimka.cz

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace