SOUTĚŽ o pět audioknih vydavatelství OneHotBook - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o pět audioknih vydavatelství OneHotBook - www.chrudimka.cz

Dámy a pánové

Kruhy se otevírají ale staré čarodějky ještě nepatří do starého železa!

V království Lancre nastává den letního slunovratu blíží se horká svatojánská noc plná shakespearovských čar a kouzel. V hospodářských porostech se objevují kola a výjimkou není ani květináček s hořčicí a řeřichou které Stařence Oggové vypěstoval čtyřletý Žuchlík. Ona i Bábi Zlopočasná vědí co to znamená… A Magráta Česneková se má ráno vdávat! Všechno přitom mělo být tak snové! Avšak Morrisovi tanečníci už chystají divadelní hru u kamenného kruhu do města právě dorazila delegace mágů a navíc se skrze oslabenou hranici mezi dvěma vesmíry do Zeměplochy vracejí také elfové. Jenže ne sami. Přinášejí s sebou i všechny krutosti tradičně spojené s jejich rodem: únosy počínaje a vražděním konče… Postaví se jim někdo?

Audiokniha je součástí řady Čarodějky v rámci série ÚŽASNÁ ZEMĚPLOCHA.


H2O a poklad šíleného oka

Státní banka v ohrožení. A někdo chce zastavit orloj. Není čas ztrácet čas!

Padouch nikdy nespí jelikož pláchl z kriminálu a spřádá sen o epochálním vyloupení státní banky. Jenže proti němu zase stojí nyní už páťáci Hubert Hugo a Ofélie čili jednotka rychlého nasazení H2O vyzbrojená zmenšovadlem které jí umožňuje dostat se k lumpárnám hloub a hlavně na kloub. Kouzlo přístroje sice pokaždé působí jen šedesát minut ale i tak lze ve stověžaté matičce nad níž se klene Prahrad s katedrálou svatého Dyndy zažít víc než pouhou pidiporci akčního dobrodružství. A protože vše halí osvědčené přítmí stylu „noir' hurá do útrob kandelábru odkud se dá dojet gotickým metrem až na místo činu zachránit národní kasu a snad i orloj a celé velkoměsto. Vždyť pro tuhle neohroženou partu platí že všichni za jednoho i kdyby jim technika klekla.

Druhý díl ságy o klanu H2O který je živou vodou současné české beletrie pro děti. Svezení prastarou MHD a střet se sektou šílenců v ceně!


Stín větru

Lidé čtěte i kdyby bylo nejhůř…

Když v hladovém roce 1945 zavítá desetiletý syn antikváře Daniel na prapodivné barcelonské pohřebiště knih zaujme ho román Juliána Caraxe Stín větru. Melancholický chlapec je příběhem uchvácen touží o tajuplném spisovateli zjistit víc a dlouho po něm pátrá s posedlostí školeného detektiva. A rázem se kolem knihy která se dochovala v jediném výtisku začnou dít věci. Především o ní kdekdo leccos ví. Hocha dokonce začne stopovat člověk jenž ji od něj hodlá získat stůj co stůj. Navíc jako by se dílo začalo propisovat do života Danielovi i jeho blízkým jelikož Caraxovy postavy vrůstají do životů skutečných lidí… Osvědčené postupy gotických próz proplétá Ruiz Zafón s prvky románu milostného a iniciačního. Výsledkem je podmanivý thriller ve stylu magických knihoven papá Borgese zasazený do časů těžce zkoušeného Španělska po občanské válce dál sevřeného režimem diktátora Franka a dál spoléhajícího na očistnou moc slova.

První část románového cyklu Pohřebiště zapomenutých knih provede posluchače křivolakou katalánskou metropolí i stíny moderních španělských dějin. Krátce po vydání se próza stala bestsellerem.


Volání vlka

„Zdá se bratře' pokračoval Nortah „že naším hlavním darem světu je zkáza.'

Vélin Al Sorna je ve Sjednoceném království žijící legendou. Pod jeho vedením byly dobyty celé říše a jen díky jeho oběti bylo poraženo zlo strašlivější než cokoli co svět doposud spatřil. Ze zámoří sem ale začínají doléhat zvěsti o Ocelové hordě: armádě jíž velí krutý Kehlbrand vůdce Stahlhastů prohlašující se za boha.Udatný válečník vychovaný Šestým řádem sice už po střetech netouží avšak jakmile se dozví že se jeho dávná láska Šerin ocitla v ohrožení rozhodne se s novou hrozbou utkat tváří v tvář. Až v říši kupeckých králů na Dálném západě si Vélin uvědomí strašlivou pravdu: jsou bitvy v nichž možná nezvítězí ani on…

Hrdina bestsellerové trilogie Stín krkavce je opět na scéně. A v nové síle!


Zelená míle

O myších lidech a kouzlech mezi nebem a zemí

Blok E jižanské věznice Cold Mountain na nějž k stáru vzpomíná tehdejší hlavní dozorce a nyní šikanovaný klient pečovatelského domu Paul Edgecombe býval ponurou čekárnou na smrt. I na podzim 1932 se tamní odsouzenci hrozili dne kdy je ostraha odvede po zeleném linoleu až do místnosti s elektrickým křeslem. K vyvrhelům v celách zrovna přibyl slabomyslný černoch John Coffey odsouzený za znásilnění a vraždu dvou bělošských děvčátek jenže tu od počátku něco nehraje. Nejdřív jeho léčivé ruce Paulovi uleví od vleklých zdravotních potíží a poté oživí myš kterou si pro potěšení choval zločinec odvedle čímž rozlítí bezcharakterního bachaře Wetmorea zralého na pořádný malér. Poradí si i s ním boží prosťáček Coffey schopný druhým odebírat bolest ač sám pyká za někoho jiného? Podobenství o myších lidech a nadpřirozených úkazech patří ke Kingovým nejpůsobivějším románům. Zamýšlí se nejen nad nehumánností nejvyššího trestu jenž se při zaslepenosti žalobců snadno mění v justiční vraždu ale i nad břemenem ke kterému je člověk odsouzen ve snaze dostát pozemské spravedlnosti.


Chcete-li vyhrát jednu z pěti audioknih z vydavatelství OneHotBook odpovězte e-mailem na soutěžní otázku a staňte se fanoušky některé z našich sociálních sítí Facebooku Twitteru či Instagramu.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 22.2.2021

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace