SOUTĚŽ o čtyři knižní novinky z Nakladatelství KAZDA - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o čtyři knižní novinky z Nakladatelství KAZDA - www.chrudimka.cz

Děti lesa Dva vlci na cestě za svobodou

Ulisse a Achille jsou dvě vlčata která se krátce po sobě našla opuštěná v lese každé na jiném místě. Obě byla převezena do záchranné stanice v italských Apeninách kde o ně bude dobře postaráno. Vlci by tu měli prožít celý život protože pokud vyrůstají v blízkosti člověka neosvojí si zákony smečky a bez nich v přírodě nedokážou přežít. Jenže Elisa to vidí jinak a se svými kolegy ze stanice usiluje o to aby vlci mohli být navráceni do svého přirozeného prostředí kam patří a kde mají ještě šanci uspět. Jak tedy k vlkům přistupovat aby si nezvykli na lidi byli schopní si sami obstarat potravu a třeba se i začlenili do jiné smečky?

Giuseppe Festa sleduje pohnutý osud obou vlků a dramatické úsilí vypustit je na svobodu poutavě přibližuje tato fascinující zvířata a opěvuje kouzlo přírody od níž jsme se tolik vzdálili. Vše přitom líčí s porozuměním a respektem.


Poznáte ptáky našich zahrad?

Pozorujte a určujte celkem 100 druhů ptáků

Sýkoru koňadru vrabce domácího a kosa černého zahlédnete na zahradě nejčastěji. Věděli jste ale že se u krmítka ráda zastaví i sýkora babka? Anebo že budníčka menšího přilákáte pokud na zahradě zasadíte vrbu?

100 druhů ptáků: pravidelní návštěvníci zimní hosté i ptáci kteří nad zahradou pouze přeletí a jejich znaky výskyt a zajimavosti o každém z nich
více než 400 fotografií a ilustrací: několik vyobrazení u každého druhu
tipy pro vaši zahradu: rostliny lákavé pro ptáky hnízdní příležitosti vhodné krmivo a rady jak pozorovat jednotlivé druhy


Les nemlčí

Jak si lišky a jedle dávají dobrou noc

Věděli jste že houby dokážou klást léčky? Nebo že ryby lžou? Nejen my lidé máme sklony k přehánění a nepravdám. Zvířata jsou mnohem nápaditější jedná-li se například o to jak získat partnera či partnerku. Etoložka Madlen Ziegeová nás zve do fascinujícího světa v němž potkáme chameleonské rostliny pavouky mávající lasem ryby praktikující rybolov ptáky co tančí a králíky kteří stavějí navoněné ploty. Ukazuje nám přitom že řeč přírody nám může pomáhat v každodenním životě ať už jako inspirace jak flirtovat či jako návod jak urovnat spory se sousedy.


Propletený život

Čím více toho o houbách víme tím méně toho bez nich dává smysl.

Neřadí se ani k rostlinám ani k živočichům. Prorůstají půdou poletují ve vzduchu a žijí i v našem těle. Vzrůstem sahají od mikroskopických tvorečků po největší známé organismy na světě. Stály u zrodu života na souši dokážou přežít v otevřeném kosmu a libují si v radioaktivním záření. A vlastně na nich větší či menší měrou závisí veškerý život na Zemi.

Jsou to organismy které nás nepřestávají překvapovat. Sice nemají mozek ale se šokující přesností zvládnou řešit problémy i ovlivňovat chování živočichů. Prostřednictvím chleba alkoholu i život zachraňujících léků se nesmazatelně podepsaly na podobě lidské kultury a nedávné výzkumy potvrdily že jejich psychoaktivní vlastnosti ulevují od řady duševních obtíží. Na jejich schopnosti rozkládat plasty výbušniny pesticidy i surovou ropu stavějí nejnovější průlomové technologie a objev že pod povrchem propojují rostliny do podzemních sítí — „lesního internetu' — převrací naše chápání ekosystémů. Přesto více než devadesát procent druhů hub dosud nebylo zdokumentováno.


Chcete-li vyhrát jednu ze čtyř knižních novinek z Nakladatelství KAZDA odpovězte e-mailem na soutěžní otázky a staňte se fanoušky některé z našich sociálních sítí Facebooku Twitteru či Instagramu.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 16.1.2021

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Nejoblíbenější soutěže, které dnes končí - poslední šance se zúčastnit a vyhrát!

SOUTĚŽ o strategickou hru s čísly TRIOLET - www.chrudimka.cz
SOUTĚŽ o Igráčkovy kreativní sety s pohádkou - www.zenyprozeny.cz

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace