SOUTĚŽ o knižní novinky Nakladatelství MOBA - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o knižní novinky Nakladatelství MOBA - www.chrudimka.cz

INK Jizva

Tajemství kůže Leoře ukázalo že všechno není tak jak se na první pohled zdá. Jiskra ji naučila že každá mince má dvě strany. Ale teď už má Leora životních lekcí dost chce napsat vlastní příběh. Ve výbušném finále této jedinečné románové řady se Leora bude muset poprat se svou minulostí i budoucností a přijít na to že to nejspíš nebude jednoduché.


Lunapark

Berlín konec května 1934. Nadšení z Hitlerovy vlády opadá jednotky SA nabývají na moci a začínají se chovat nepředvídatelně. Mnoho lidí se obává že je hnědé košile napadnou či dokonce bezdůvodně zajmou. A právě proto vzbudí značný rozruch zpráva o vraždě příslušníka SA jehož mrtvola je nalezena pod železničním mostem a na zdi nad ním se skví komunistické heslo.
Na místě činu se komisař Gereon Rath setkává s bývalým kolegou Reinholdem Grafem který nyní pracuje u Tajné státní policie. Zatímco Graf považuje případ za politicky motivovanou vraždu Rathovy teorie se ubírají docela jiným směrem. Kriminální komisař totiž odhalí spojení mezi zavražděným SA-mannem a proslulým zločineckým spolkem.
V průběhu vyšetřování se politická situace stále více vyhrocuje a tlak na komisaře Ratha roste. Nakonec se detektiv ocitá v sevření mezi hnědými košilemi a berlínským podsvětím: zatímco se SA zmocní jeho ženy on sám dostává jasný úkol vraždu na objednávku.


Nezvyklý zájem o mrtvoly

V roce 1864 přijme Lizzie Martinová místo společnice bohaté vdovy majitelky domů v chudinské čtvrti. Lizzie zaujme zjištění že její předchůdkyně zmizela pravděpodobně na útěku s neznámým mužem. Když se ale tělo najde v troskách nedávno stržených domů v části chudinské čtvrti jež přímo sousedí s novým prestižním nádražím na St Pancras Lizzie začne vrtat hlavou co se s dívkou doopravdy stalo. Spojí se s kamarádem z dětství nyní policejním inspektorem Benjaminem Rossem a s jeho pomocí začne případ vyšetřovat. Lizzie riskuje život ale chce zjistit pravdu o smrti dívky jejíž osud se zdá být spojený s tím jejím…


Než přijde kat

Primas pražského Židovského města Markus Mordechaj Maisel se obrací na písaře zemského soudu Lukáše Trobla z Květnice aby vyšetřil záhadné krádeže mrtvol ze židovského hřbitova. Nedlouho poté Lukáš v jedné pražské krčmě vyslechne debatu císařských důstojníků kteří se chtějí zbavit vrchního velitele císařského vojska v Uhrách polního maršála Heřmana Rusworma. Soudní písař maršála jako svého přítele varuje ale ten bere jeho varování na lehkou váhu. Zároveň tím Lukáš na sebe přivolá nenávist části důstojníků stranících maršálovu konkurentovi generálu Giovanni Belgioisovi a musí se před nimi skrývat. Po nočním hlídání na židovském hřbitově se mu sice nakonec podaří odhalit lupiče mrtvol krátce nato je však unesena jeho snoubenka Kordula. Dramatický děj vrcholí jejím osvobozováním a také vzájemným soubojem maršála Rusworma a generála Belgioisa. Rusworm při něm Belgioisa zabije ale protože císař Rudolf II. souboje zakázal je maršál uvězněn v obávané Daliborce na Pražském hradě. Podaří se Lukášovi zachránit maršála před popravou? A pomůže mu v tom císařova milenka Kateřina Stradová?


Chcete-li vyhrát knižní čtyři novinky z Nakladatelství MOBA odpovězte e-mailem na soutěžní otázku a staňte se fanoušky některé z našich sociálních sítí Facebooku Twitteru či Instagramu.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 30.11.2020

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Nejoblíbenější soutěže, které dnes končí - poslední šance se zúčastnit a vyhrát!

Vyhrajte tři audioknihy Hořící most - www.klubknihomolu.cz

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace