SOUTĚŽ o čtyři audioknihy z vydavatelství Radioservis - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o čtyři audioknihy z vydavatelství Radioservis - www.chrudimka.cz

Termín soutěže 1. 10. 1. 11. 2020

Možnosti milostného románu

Audioverze knihy nominované na cenu Magnesia Litera

Na prní pohled příběh velkého milostného vzplanutí a peripetií šestiletého partnerského vztahu.
To skutečné drama se však odehrává jinde. V umanuté a trýznivé potřebě pochopit proč to skončilo.
Čte: Ondřej Brousek a Anna Brousková

Takže úplně jednoduše: Tohle je román o lásce a psaní ve věku digitálního smutku. Zkoumám v něm víc než pět let jednoho milostného vztahu a další dva roky kdy jsem o něm psal. Je v něm dost vášně slz a také několik zjevení. Je to román o tom proč vlastně jsme jeden s druhým co na sobě milujeme a proč se i přesto opouštíme. Jsem v něm sám za sebe v lásce a ve všem co stojí za řeč. Asi je to román pro ty kdo dávají přednost sdílení před sděleními. A katarzi před happy endem. Jan NěmecVelká vlaková loupež

Románové zpracování jednoho z největších zločinů v dějinách vlakové loupeže která se odehrála v roce 1855 ve viktoriánské anglii.
V roce 1975 vydal americký spisovatel Michael Crichton knihu Velká vlaková loupež v češtině vyšla pod názvem Čtyři klíče. Autor v ní ve značně zromantizované podobě popisuje průběh legendární vlakové loupeže z 18. května 1855 kdy se malé skupině lupičů podařilo odcizit z jedoucího vlaku 12 000 liber ve zlatě v dnešním přepočtu asi 75 milionů korun.


Hlavní postavou příběhu je švihácký gentleman Edward Pierce který ačkoli zcela jistě netrpí nouzí zatouží po ještě větším majetku a rozhodne se za přispění 'klimenťáka” tedy odborníka na otevírání nedobytných pokladen Roberta Agara ukrást krymské zlato.
Citlivé prolínání reality a fikce pomáhá udržet napětí a doslova nutí čtenáře a v tomto případě posluchače pokračovat ve sledování příběhu. Audiokniha ctí Crichtonův způsob psaní a ponechává jim naznačené dvě vypravěčské linie obecný rámec který tvoří autorovy poznámky o době a společenských poměrech a příběh geniálního zločince Edwarda Pierce a jeho kompliců.Žít jako single

Prý je to příznak doby a taky se tomu říká syndrom Sexu ve městě. Ženy a muži kteří se nikterak neženou do společného života o svatbě ani potomcích ani nemluvě. A vlastně ani ten vztah natožpak dlouhodobější není dost možná to co hledají.

Vědí alespoň protagonisté povídek jedněch z nejpopulárnějších českých autorů co by vlastně od života chtěli? A dá se tomu říkat svoboda?
Poklad byzantského kupce

Kapitán Exner znovu na scéně.

Tak trochu český James Bond 60. let a pokud jej autor svede dohromady se stejně silným protiháčem užije si čtenář potažmo posluchač s rozkoší vtipné vypointované dialogy.
Zveme vás tedy k poslechu příjemné desetidílné retrodetektivky která se odehrává v prostředí archeologických vykopávek. Vrahem ale může opravdu kdokoliv a kdo najde vraha najde možná i poklad.

Chcete-li vyhrát čtyři audioknihy vydavatelství Radioservis odpovězte e-mailem na soutěžní otázku a staňte se fanoušky některé z našich sociálních sítí Facebooku Twitteru či Instagramu.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 1.11.2020

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace