SOUTĚŽ o tři knižní novinky z Nakladatelství KAZDA - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o tři knižní novinky z Nakladatelství KAZDA - www.chrudimka.cz

Termín soutěže 27. 9. 27. 10. 2020

Jedlé město Vyjděte do ulic!
Jsou města pouze betonovou pouští zahlcenou výfukovými plyny a se psími výkaly na každém rohu? Ani náhodou! Stranou od nákupních center a hlavních tříd je možné v každém městě objevit překvapivě zdravé poklady rostlinné říše. Stačí jen najít odvahu a začít hledat.
V této knize vám představíme volně rostoucí jedlé rostliny na které lze narazit nejen v přírodě ale i na zastavěných plochách. Naleznete zde také nejrůznější důležité tipy kdy bylinky sbírat kdy sklízet plody a jak to všechno zpracovávat.

Vydejte se objevovat jedlou přírodu ve svém okolí!

Lokální a sezonní plodiny: Zatímco avokáda godži či kešú oříšky k nám putují přes půl zeměkoule chutné ovoce a rostliny s mnoha výživnými látkami můžete najít téměř po celý rok hned za humny a bez plastových obalů.
Mnohem zdravější než populární superpotraviny: Volně rostoucí ovoce a plané bylinky obsahují mnohem více zdraví prospěšných látek než ovoce a zelenina ze supermarketu a předčí dokonce i řadu exotických superpotravin!
Díky sklizni ušetříte a ještě si uděláte radost: Nemusíte chodit nikam daleko a přesto můžete obohatit svůj jídelníček posílit vazbu s bezprostředním okolím a přitom trávit čas na čerstvém vzduchu.
Na německé platformě mundraub.org si registrovaní sběrači volně rostoucích plodin vyměňují informace o naleziš­tích pořádají společná vysazování a sklizně a vzájemně se od sebe učí. Tato platforma tak slouží jako inspirace jak myšlenku společného vlastnictví rozšířit i do jiných oblastí života. Sběr volně rostoucích plodin vám udělá radost a obohatí váš život o zážitky z přírodního kulinářství. V Česku funguje podobně platforma na-ovoce.cz.

Sklízet a sbírat divoce rostoucí pochoutky ve městě zní téměř určitě paradoxně ale v praxi se s nimi možná setkáte takřka všude stačí se jen pozorně dívat kolem sebe!

A nejlepší na tom je že sesbírané plané rostliny nepotřebují plastové obaly ani dlouhou přepravu že obsahují mnohem více životně důležitých látek než běžná zelenina ze supermarketu a že vás nic nestojí.

Včelaření pro děti
Život včel

Včely nežijí osamoceně nýbrž ve velmi dobře organizovaném společenství. V první části knížky se seznámíte s obyvateli včelího úlu: s dělnicemi trubci a také s matkou.
Včelaření

Včelař se stará o své včelstvo a dobře ví jak včely žijí. I vy zjistíte jak o včely pečovat aby se jim dařilo.
Včelí produkty

Odměnou za vaši práci vám bude med a voňavý včelí vosk. V knížce najdete také chutné recepty a zajímavé nápady co si ze včelích produktů vyrobit.
Chráníme včely

Včely potřebují spoustu potravy a jsou proto odkázané na kvetoucí rostliny. Inspirujte se nápady v knížce a pomáhejte včelám ve svém okolí.

Lesní školka karty
Ať už jste rodiče děti vychovatelé učitelé nebo průvodci v lesní školce či škole s tímto balíčkem karet s popisem aktivit pod širým nebem si užijete zábavu na 48 způsobů: hry rukodělné činnosti a dovednostní úkoly při nichž se nasmějete i mnohé naučíte. Hlavní slovo přitom mají děti které si dobrodružství samy vybírají a organizují.


Dejte si balíček karet do kapsy a vyrazte do divočiny za každého počasí! Děti si samy vyberou čemu se chtějí věnovat a každé téma se pro ně stane inspirací k lesnímu dobrodružství. Vybijte energii při akčních týmových aktivitách jako je hra na hladová ptáčata nebo zvířátková honěná. Prohlubte spojení s přírodou při výrobě mapy nebo uplácávání narozeninového dortu pro Zemi. Vytvořte si příběhové kamínky rámy z klacíků nebo masky z kůry. Procvičte si zálesácké dovednosti při přípravě hranice s roštem nebo stavění týpí. A naučíte se ještě spoustu dalšího! Převzato z úspěšných příruček Hry z lesní školky a Rok v lesní školce.


Chcete-li vyhrát jednu ze tří knižních novinek z Nakladatelství KAZDAodpovězte e-mailem na soutěžní otázky a staňte se fanoušky některé z našich sociálních sítí Facebooku Twitteru či Instagramu.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 27.10.2020

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Nejoblíbenější soutěže, které dnes končí - poslední šance se zúčastnit a vyhrát!

Soutěž o tři romány Věrný čtenář - www.vasesouteze.cz
Vyhrajte knížku pro malé čtenáře dle výběru - www.klubknihomolu.cz

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace