SOUTĚŽ o dva romány z Nakladatelství JOTA - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o dva romány z Nakladatelství JOTA - www.chrudimka.cz

Termín soutěže 15. 9. 15. 10. 2020

Tajemství hedvábného vějíře

Příběh o utajeném přátelství dvou dívek a zvláštním „ženském' písmu nu-šu které jim pomáhalo překonat kruté zvyklosti Číny 19. století.


Ženu jménem Lilie pronásledují vzpomínky na dívku jíž kdysi bývala a na dávno mrtvou přítelkyni která výrazně ovlivnila její život.

V Číně devatenáctého století kdy manželky a dcery chodily s podvázanými chodidly a žily v téměř úplné izolaci vytvořily ženy z daleké provincie Chu-nan své vlastní tajné „ženské' písmo nu-šu. Některé dívky byly tehdy spojovány do dvojic s lao-tchung svým druhým já v citových svazcích které trvaly zpravidla až do smrti. Malovaly dopisy na vějíře vyšívaly vzkazy na kapesníky a sepisovaly příběhy jejichž prostřednictvím vystupovaly ze své samoty aby mohly s ostatními sdílet své naděje sny a úspěchy.

Když Sněžný kvítek pošle Lilii hedvábný vějíř s textem v nu-šu jejich přátelství je zpečetěno a v útlém věku sedmi let se z nich stávají lao-tchung. Obě musí čelit hladomoru a útrapám spojeným s rolnickým povstáním přemýšlejí o svých sjednaných sňatcích o své osamělosti o radostech i tragédiích mateřství. Především jejich vztah v němž nacházejí útěchu udržuje obě duše při životě. Pak ale dojde k nedorozumění a celoživotní přátelství se ocitá v troskách.

Tajemství hedvábného vějíře nás vrací do čínské historie. Tento hluboce jímavý román zaujme také realistickým dobovým koloritem a skrytou spřízněností s Goldenovou Gejšou. Kniha nabitá lyrismem a emocemi proniká do jednoho z nejtajemnějších lidských vztahů jakým je přátelství mezi ženami.Čajová dívka z Kolibříkové ulice

Román o tradicích pěstování čaje a poutech mezi matkami a dcerami od autorky bestselleru Tajemství hedvábného vějíře.


Zanikající svět tradičního života horského etnika Akhů v drsné a odlehlé části jihozápadní Číny při hranicích s Barmou vytváří barvitou kulisu románového příběhu Lisy See. Jen stěží si lze představit že ještě na sklonku minulého století tamní obyvatelé neznali elektřinu auta ani telefon. Život na čajových horách byl a je pevně svázaný s výjimečným druhem čaje který v bouřlivých letech po vzniku rudé Číny téměř upadl v zapomnění. Zelené zlato se ale v 21. století dočkalo opětovné pozornosti a zájem o pchu-er dramaticky změnil životy všech kteří s ním přicházejí do styku.

Pchu-er je také klíčem k osudu hlavní hrdinky Li-jen a její rodiny. Nezničitelné pouto mateřské lásky jako červená nit protkává celý příběh v němž se střetávají naprosto odlišné světy izolovaných hor a globalizovaných velkoměst.


Chcete-li vyhrát dva romány z Nakladatelství JOTA odpovězte e-mailem na soutěžní otázku a staňte se fanoušky některé z našich sociálních sítí Facebooku Twitteru či Instagramu.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 15.10.2020

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Nejoblíbenější soutěže, které dnes končí - poslední šance se zúčastnit a vyhrát!

SOUTĚŽ o hotová jídla balená v sáčcích EXPRES MENU - www.chrudimka.cz
Velká 14denní soutěž o balíčky lepidel Herkules - www.chytrazena.cz
Soutěž o balíčky Milka Oreo White Milka Tender Cow a hravé sušenky Oreo - www.chytrazena.cz
Soutěžte s S1 Center Ostrava o 10 poukázek na nákup! - www.saller.cz
Soutěžte s S1 Center Trmice o 10 poukázek na nákup! - www.saller.cz
SOUTĚŽ o abstraktní hru NOVA LUNA - www.chrudimka.cz
Soutěž o intenzivní hydratační kúru SynCare Cellular Hydrating - www.chytrazena.cz
Soutěž o knižní novinky Ti kterým se narodíš a Ztracená v galábii - www.chytrazena.cz
Soutěžte s S1 Center Přerov o 10 poukázek na nákup! - www.saller.cz
Konec prázdninového lenošení! Buďte znovu v pohybu s MultiSportkou - www.chytrazena.cz

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace