SOUTĚŽ o tři dárkové balení KÁVY DO KAPSY - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o tři dárkové balení KÁVY DO KAPSY - www.chrudimka.cz

Termín soutěže 13. 9. 13. 10. 2020

Čerstvost čerstvost a zase čerstvost

Podtitulek je výstižnější než jakékoliv další dlouhé souvětí. Vše je o čerstvosti na kterou si v Kávě do kapsy extrémně potrpíme. Kávu pražíme 2 x do měsíce meleme ji každý den těsně po objednávce a vše balíme do kvalitních obalů které zajistí že žádné aroma nemůže uniknout. Vše hezky česky ručně.

Tím že veškeré procesy máme pod kontrolou my sami a provádíme je ručně je kvalita držena na vysoké úrovni. Dokonce je kontrolováno každé zrnko kávy jestli je v pořádku. Opravdu to myslíme vážně. Po upražení je zkontrolováno každé zrnko kávy které se nám dostane na mlýnek. Jak to probíhá? Jednoduše si vysypeme na jeden kraj stolu kilo kávy a postupně zrnka přesouváme na druhý. Když se nám něco nezdá zrno vyřadíme. Někdy se může stát že některé zrnko je přepražené a naopak zase některé nedopražené. Také se někdy stane že se pěstitelům zaplete při sběru kávy větvička z kávovníku. Tyto drobnosti by samozřejmě nepříznivě ovlivnily chuť kávy a tak je potřeba každé zrnko po zrnku kontrolovat.

Proč je čerstvost tak důležitá?


Upražené zrnko kávy tvoří skořepina a oleje v ní nasáklé. Olej je kapalina a všechny kapaliny jsou přirozeně těkavé neboli vypařují se. Čím je upražené zrnko kávy starší tím více oleje se už vypařilo a tudíž ztratilo chuť. Proto u nás v Kávě do kapsy můžete dostat kávu maximálně 14 dní od upražení.

Do 3 měsíců od upražení lze tvrdit že je káva čerstvá. Proto doporučujeme kávu skladovat maximálně 3 měsíce od upražení abyste její chuť využili na maximum.

Někteří výrobci na čerstvost nedbají. Například o kávě v kapslích do kapslových kávovarů nemůžeme tvrdit že je čerstvá to rozhodně ne. I jiní producenti kávy s tím mají problém. A jak poznat že je káva čerstvá? Jednoduše. Musí být upražená a případně namletá v Česku. Proč? Protože výrobce který svou kávu dováží z ciziny ji samozřejmě dováží ve velkém množství a to znamená že ji má na skladě a postupně ji rozprodává. Takže jestli máte smůlu a na Vás vyjdou poslední zásoby dovozce tak se k Vám může dostat káva i několik měsíců stará a za to rozhodně platit nechcete.

Chtějte kávu čerstvě upraženou a skladujte si ji doma vy maximálně po dobu 3 měsíců!

Čerstvé mletí

U mletí kávy je čerstvost ještě zásadnější. Jak jsme zmiňovali chuť kávy ta je tvořena oleji ve skořepině které se postupně vypařují. Když je káva namleta tak se zvětší povrch jednoho zrnka a vypařování se urychlí. Vysvětlíme to na bowlingové kouli. Když si představíte bowlingovou kouli lze spočítat její povrch který bude mít nějakou hodnotu. Když tuto bowlingovou kouli rozdrtíte na kousky velikosti golfových míčků tak každý z golfových míčků bude mít nově získaný povrch. A když z jedné bowlingové koule vytvoříte desítky golfových míčků nový povrch bude mnohonásobně větší. S větším povrchem se pak urychluje vypařování. Proč? Znáte to když věšíte prádlo. Tak například prostěradlo to také nesmotáte ale rozprostřete ho aby mělo co největší povrch a voda z něj se tak vypařila co nejrychleji. A u kávy je to stejné.

Proto kávu meleme těsně před odesláním. Navíc filtry s namletou kávou balíme do neprodyšných obalů které zajistí po dobu 3 měsíců že se její chuť nezmění.

Takže u kávy je nejdůležitější čerstvost a u nás v Kávě do kapsy na to dbáme extrémně.

Chcete-li vyhrát jeden ze tří dárkových balíčků KÁVY DO KAPSY odpovězte e-mailem na soutěžní otázku a staňte se fanoušky portálu Chrudimka.cz na Facebooku či na Instagramu.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 13.10.2020

Kategorie: Zdraví & hubnutí & potraviny


 

Vložte Váš email

Nejoblíbenější soutěže, které dnes končí - poslední šance se zúčastnit a vyhrát!

Soutěžte s S1 Center Chomutov o 10 poukázek na nákup! - www.saller.cz
Vyhrajte  betaglukan s céčkem na podporu imunity! - www.zenyprozeny.cz
Soutěž o balíčky pečiva s nadýchanou krémovou a ovocnou náplní Penam ŠPIČKY - www.chytrazena.cz
Soutěž o balíčky s výběrem tyčinek značky FIT - www.chytrazena.cz
Soutěž o dobře vstřebatelný Liftea Liposomální vitamín C - www.chytrazena.cz
Pohyb bez bolesti: Vyhrajte balíček pro zdravé klouby! - www.chytrazena.cz
Vyhrajte 100% přírodní bylinný nápoj Suwoda proti nachlazení - www.chytrazena.cz
Soutěžte s S1 Center Přerov o 10 poukázek na nákup! - www.saller.cz
Soutěžte s S1 Center Havlíčkův Brod o 10 poukázek na nákup! - www.saller.cz
Soutěž o 6 lednových novinek od vydavatelství Albatros media - www.chytrazena.cz

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace