SOUTĚŽ o tři audioknihy z vydavatelství Radioservis - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o tři audioknihy z vydavatelství Radioservis - www.chrudimka.cz

Ephraim Kishon: Nejlepší povídky z cest

Pestrá směs zážitků z nejrůznějších zemí několika kontinentů a řady důmyslných tipů a rad nezbytných na cesty. Jak tedy uniknout všem možným zádrhelům a jak vyzrát na domorodce a domorodkyně i na své nejbližší?

Když se Ephraima Kishona 1924-2005 novináři ptali jaké rysy má izraelský humor dočkali se odpovědi která zněla jako vystřižená z jeho satirických povídek: Typický izraelský humor samozřejmě neexistuje až na to že já se jím už několik desetiletí docela obstojně živím.
Kishon byl humoristou všedního dne a situací které se sobě podobají kdekoli na světě. Přidejme k tomu dar originálního humoru spolu se smyslem pro vyhraněnou pointu a máme tu recept jak získat mezinárodní obec čtenářů i uznání recenzentů. Jeden z nich Charles Poor v listu New York Times napsal: Kishonovi zanedlouho literární kritika přisoudí místo vedle Šoloma Alejchema a Marka Twaina. A jaké místo mu přisoudíte vy milí posluchači po poslechu půvabných povídek o strastech i slastech cestování? Hynek Pekárek


Planina

Román Planina vypráví příběh o vině a nevinnosti o hranicích lidskosti o střetu s nelítostnou přírodou i s vlastním nitrem. V knize se prolínají prvky psychologického thrilleru s komentářem současných společenských změn které na Islandu nastaly v důsledku finanční krize v roce 2008 ostatně oba mužští hrdinové příběhu jsou do ní zapleteni.

V jednu chvíli uviděl v mlze světlo mdlé a žluté. Zatočil jakoby bezděčně směrem k němu a sevřel pevněji volant. Tma byla všude kolem nich v pohybu a Hrafn si tiše cosi mumlal upíral oči do světla ale to najednou zmizelo a z mlhy se cosi vynořilo a narazilo do auta. Čte Lukáš Hlavica

Planina je chytrý promyšlený horor s uvěřitelnými postavami a gradujícím dějem v němž hlavní roli hraje Island a jeho genius loci samota prázdný prostor a malý člověk proti nezměrné krajině. iLiteratura.cz

Steinar Bragi 1975 bývá označován kritikou za jednoho z nejvýznamnějších autorů své generace. Ve svých dílech často zpracovává téma pomíjivosti pozemského života a nekonečné osamělosti člověka. Na Islandu získal román Planina vynikající hodnocení především díky vybroušenému stylu a struktuře které mu dodávají působivost a schopnost vzbudit ve čtenáři intenzivní téměř fyzický prožitek úzkosti.


Záhada mrtvého netopýra

Napínavá detektivka z rudolfinské Prahy. Dcera alchymisty Giovanniho da Ponte Fiorella spolu se svými přáteli vyšetřuje vraždu dalšího z alchymistů na dvore Rudolfa II. mistra Guldrama z Oybinu. U jeho těla se nalezl mrtvý netopýr proto se o případ zajímá taky inkvizice…

Alchymie a alchymisté neměli v dějinách zrovna nejlepší pověst. Svůj díl má na tom jistě senzační literatura líčící alchymisty jako šarlatány a podvodníky a jejich pokusy jako pavědu. Přesto alchymisté přispěli k sumě vědeckého poznání i když kámen mudrců nebo přeměnu obyčejného kovu ve zlato žádný z nich nedokázal. Při svých pokusech využívali znalosti a postupy známé i ze seriózního vědeckého bádání. Znali kovy a ovládali metalurgické postupy pracovali s kyselinami a využívali metody jako destilaci nebo sublimaci.
Přestože byli v trvalé nepřízni církve která je podezírala ze satanistických praktik a čarodějnictví alchymií se vážně zabývali i tak respektovaní vědci jako například Isaac Newton. Alchymií se dokonce zabývaly i ženy tvrdí se to například o manželce císaře Zikmunda Barboře Celské.
Rájem alchymistů a umělců se v 17. století stal pražský dvůr císaře Rudolfa II. Císař do Prahy natrvalo přesunul své sídlo v roce 1583 a podle zlých jazyků té doby měl „zájem jen o čarodějníky alchymisty kabalisty a jim podobné'.


Chcete-li vyhrát jednu ze tří audioknih vydavatelství Radioservis odpovězte e-mailem na soutěžní otázku a staňte se fanoušky portálu Chrudimka.cz na Facebooku.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 2.5.2020

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Nejoblíbenější soutěže, které dnes končí - poslední šance se zúčastnit a vyhrát!

Vyhrajte dvě knihy Příběh tantry - www.klubknihomolu.cz

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace