SOUTĚŽ o pět audioknih vydavatelství OneHotBook - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o pět audioknih vydavatelství OneHotBook - www.chrudimka.cz

Termín soutěže 25. 3. 25. 4. 2020

Černá díra

Drastická hrozba z minulosti se naplňuje!

Je opravdu nutné brát tak vážně vzkaz třináctiletého školáka který kdysi v časové schránce zanechal nenávistný vzkaz prorokující smrt hned několika lidem? Detektiv Huldar zastává názor že vyšetřování banální patálie dostal na starost jedině proto aby ho vedení policie drželo stranou od skutečných případů poněvadž v tom minulém přišel o morální kredit i o post šéfa oddělení. Pátrání mu naštěstí umožní znovu se scházet s dětskou psycholožkou Freyjou která mu snad osvětlí jak vyšinutému mozku čelí. Jenže pak jsou v jistém zahradním bazénku nalezeny useknuté ruce krátce nato se najde i jejich brutálně zavražděný majitel a poté další tělo přičemž jména mrtvých odpovídají iniciálám ze seznamu. Je to na mírumilovném Islandu stále jen náhoda anebo se tu někdo drasticky mstí?

Druhý díl série Freya & Huldar.


Mycelium V: Hlasy a hvězdy

Lucas ví odkud je nejlepší vrátit úder…

Sekta vyznavačů aurigiánské hereze je zničená ale volání vyslané do vesmíru nezůstalo bez následků. Hvězdovládci wëtrëigaës se blíží. Proti této hrozbě by se měli spojit i největší nepřátelé: telepat Aššád velekněz z Rekeghu Lodě sgen z Fomalhiwy i nová pozemská Velekněžka Regentka. Jenže bude těžké přehlížet vlastní mocenské zájmy navíc ne každý překročí svůj stín a leckdo si taky změnu poměrů přeje. A čím častěji se o příchodu Hvězdovládců mluví tím víc se stávají realitou… Lucas však netouží být všemocným hrdinou. Slyší Lodě nabírá psychotronické síly a Klíč má nadosah avšak jako vždy odmítá snadné cesty a míří do mlhy a tmy přes přízračný most a skrz největší ponížení protože tohle je ten správný směr.


Špion který přišel z chladu

Kdo chce přežít studenou válku musí být tvrdší než železná opona…

Podzim 1961. Protože útěk z čerstvě zazděného východního Berlína skončil katastrofou a tamní rozvědka síť jeho kontaktů postřílela je agent britské MI6 Alec Leamas nadřízenými poslán k ledu. Přesněji odložen do knihovny. Stane se z něj ztroskotanec s opileckými sklony který dluží kam se podívá a přesto s ním stále cloumá vztek i chuť se úhlavnímu východoněmeckému soupeři Mundtovi pomstít. Jenže to by znamenalo vydat se opět do jámy lvové v roli přeběhlíka a zosnovat v NDR složitou zpravodajskou hru jež by Mundta v očích jeho tajné služby zkompromitovala coby dvojitého agenta. Kolik vrstev lží a přetvářky bude zapotřebí aby vyhořelý pěšák studené války v misi uspěl? A neuškodí si za Zdí věčným britským lpěním na morálce?


Vladař

Kdo myslí že vystačí se silou tomu nepatří do ruky žezlo.

Klíčové dílo kancléře florentské republiky obsahuje politické úvahy o mechanismech fungování moci. Definuje zásady pragmatické politiky zaměřené na řešení konkrétních problémů autorovy doby. Za ideál Machiavelli považoval jednotný stát spravovaný moudrým vládcem který by neměl váhat použít jakékoli prostředky aby zajistil blaho země. Koncepce dvojí morálky morálky soukromé a morálky moci vedla k tomu že byl označován za cynika šlo mu však spíš o zlom v pojetí vlády: panovník už není služebníkem Božím nýbrž služebníkem státu což je nutný předpoklad pro rozvoj západní demokracie.


Vrány

„Vrána necítí strach. Vrána necítí radost.'

Dvanáctiletá Bára si na prahu puberty připadá osamělá jenže ne tak jako její dospívající vrstevníci běžně čelící nepochopení. Ona vážně sama je. Matka ji ustavičně srovnává se starší sestrou která dělá „všechno líp' otec své chování k ní mění podle toho jestli se ženský zbytek rodiny zrovna dívá a Bářinu výtvarnému nadání doma nikdo nevěnuje pozornost přesto že ve škole na její kresby pějí ódy. Opakovaná a dobře míněná doporučení ohledně rozvíjení dívčina talentu ze strany učitelů mají ale velmi netypický dopad… Šrámy a stíny na duši se vrší a s nimi i temnota hluboko v Bářině nitru. Jedinými jejími důvěrnicemi se stávají vrány hnízdící před okny v parku. Jaké by to vlastně bylo být vránou?

„První let mláděte je krátký. Vzduch proudí pod jeho křídly. Svět kolem dostává barvy.'


Chcete-li vyhrát jednu z pěti audioknih z vydavatelství OneHotBook odpovězte e-mailem na soutěžní otázku a staňte se fanoušky portálu Chrudimka.cz na Facebooku.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 25.4.2020

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Nejoblíbenější soutěže, které dnes končí - poslední šance se zúčastnit a vyhrát!

Vyhrajte tři dárkové sady s vínem! - www.vinotrh.cz
Soutěž o kontejner palivového dřeva - www.palivove-ostrava-drevo.cz
Soutěž o slevový poukaz na 500 Kč na Alza.cz! - https://www.abkupony.cz/
Vyhrajte 1000 Kč v soutěži serveru SlevovyKupon.net - 3/2020 - https://slevovykupon.net/
Vyhrajte 500 Kč na nákup do Armik.cz - 3/2020 - www.armik.cz
Soutěž o pohádkovou knihu Na velrybě - www.vasesouteze.cz

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace