SOUTĚŽ o Velkou knihu o rumu - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o Velkou knihu o rumu - www.chrudimka.cz

Jedinečná kniha o rumu kterou si prostě musíte vychutnat až do dna!

Rum od cukrové třtiny až po degustaci.

Rum si podobně jako víno nebo whisky zaslouží ušlechtilá slova. Výjimečné aroma delikátní chuť… tento úžasný nektar se degustuje stejně jako velká vína. A navzdory tomu co si mnozí myslí jediným domovem tohoto moku není Karibik.

Od Karibiku přes Latinskou Ameriku a Evropu až po Japonsko autoři nás vezmou na dobrodružnou cestu za poznáním těch největších značek známých i méně známých a otevřou nám dveře do lihovarů které používají celou škálu výrobních metod od těch tradičních až po ty nejmodernější.

Pokud k rumu chováte alespoň částečné sympatie určitě víte že aroma tohoto výjimečného nápoje se nejlépe rozvine v menších sklenicích na malé stopce ve tvaru tulipánu podobné té z níž se ve Španělku popíjí sherry. Možná ale netušíte že na světě existuje 16 000 různých druhů rumu a rozmanitost jejich chutí nezná mezí. Ovšem existují jen dvě hlavní variety rum vyrobený z melasy což je to co zbyde při zpracování cukrové třtiny a rum z čerstvé třtinové šťávy. Ten první je zpravidla sladší a těžší jeho aroma často připomíná hrozinky čokoládu karamel nebo přezrálé banány. Ten druhý je svěžejší jemnější a má svůj specifický charakter.

Rum je také považován za nápoj pirátů. Nejznámější z nich tedy pokud necháme stranou filmového Jacka Sparrowa byl nepochybně Henry Morgan který dal jméno asi nejznámějšímu rumu u nás Captain Morgan. A stejně jako kdysi piráti se i vy nyní můžete vydat na cestu kolem světa se skleničkou v jedné ruce a naší knihou v ruce druhé. Je libo kubánský Havana club Doorly‘s z Barbadosu Angosturu z Trinité Appleton z Jamajky Centenario z Kostariky nebo Diplomático z Venezuely?

Ještě váháte? Není třeba s kvalitním doutníkem a skleničkou výborného rumu se vám svět bude zdát krásnější. Přece znáte to staré americké přísloví které praví že střízlivost je úžasná věc… pokud se užívá s mírou.


Chcete-li vyhrát Velkou knihu o rumu odpovězte e-mailem na soutěžní otázku a staňte se fanoušky portálu Chrudimka.cz na Facebooku.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 13.2.2020

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Nejoblíbenější soutěže, které dnes končí - poslední šance se zúčastnit a vyhrát!

Soutěž o HIFI Sencor SMC 4300BR - www.rondo.cz
SOUTĚŽ o knižní novinky Nakladatelství MOBA - www.chrudimka.cz
Soutěž o 3 knihy Den kdy jsme se potkali - www.vasesouteze.cz

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace