SOUTĚŽ o dvě knižní novinky z nakladatelství KAZDA - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o dvě knižní novinky z nakladatelství KAZDA - www.chrudimka.cz

Mají chobotnice duši?

Přírodovědkyně a autorka populárně-naučné literatury Sy Montgomeryová poodkrývá emocionální i tělesný svět chobotnic — a popisuje fascinující vazby které tyto neuvěřitelně komplexní a energické bytosti navazují s člověkem. Za účelem poznat tyto divoké samotářské a dravé měkkýše předvádí ukázkovou „zážitkovou' dokumentaristiku a neváhá se za nimi vydat do Akvária New England ani ke korálovým útesům Francouzské Polynésie a Mexického zálivu. Díky tomu se spřátelila hned s několika chobotnicemi s výrazně odlišnou osobností — mírnou Athénou průbojnou Octavií zvědavou Kálí a hravou Karmou. Svůj důvtip chobotnice dokazují nepřeberným počtem způsobů: unikají z nádrží jako orangutani uchylují se k všemožným lstím aby získaly potravu a proudem vody ze své nálevky si hrají s míčem.


Velká cesta aneb jak se z nás díky slepici stali ochránci klimatu

Proč snesla slepice Ema svoje první vajíčko v prosinci? Zbláznila se snad?

Dvanáctiletá Paula se svojí rodinou tomu chtějí přijít na kloub a tak se vydávají po stopách klimatických změn na neuvěřitelnou cestu kolem světa. Jde o skutečný příběh jedné rodiny a celá kniha obsahuje mnoho krásných fotografií které dokumentují příběhy z cesty po Africe přes Alpy a krásy Grónska.

V knize se také např. dozvíme proč aloe rozsochatá shazuje větve. Prostě i na ní je moc horko a tak má aloe v zásobě jeden trik kterým se snaží tohle nezvyklé počasí přestát postupně odhazuje svoje větve. To v Albánii zase horští koně šplhají ve skalnatém terénu jako opice.

Když se celá rodina vrátí domů mají děti v zásobě spoustu nápadů jak svět změnit.

Chcete-li vyhrát dvě knižní novinky z nakladatelství KAZDA odpovězte e-mailem na soutěžní otázky a staňte se fanoušky portálu Chrudimka.cz na Facebooku.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 30.12.2019

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace