SOUTĚŽ o vstupenky do Pardubic na kapelu OMEGA - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o vstupenky do Pardubic na kapelu OMEGA - www.chrudimka.cz

19. 10. 2019 ČSOB Pojišťovna ARENA Pardubice

Maďarská rocková legenda Omega vyráží na turné 2019 pod názvem 'TŰZVIHAR' neboli 'STORMY FIRE” 'OHNIVÝ VICHR'. Fanoušci v České republice se mohou těšit na známé a osvědčené hity Omegy které budou mapovat průřez celou jejich tvorbou. V průběhu let natočila Omega téměř 40 alb a to jak studiových nebo koncertních které jsou nahrány v maďarštině němčině nebo angličtině.

Jako předkapela vystoupí kapela Citron česká rocková legenda doprovodí Omegu plnohodnotným koncertem.

Skupina Omega představuje výjimečný hudební fenomén a to nejen na maďarské scéně. Je nejstarší a přitom stále aktivní a úspěšně fungující skupinou u našich sousedů. Na celém světě jsou pouze Rolling Stones a Omega tyto dvě rockové kapely existuji aktivně již 56 let a obě formace vznikly v témže roce. Kromě států střední a východní Evropy se Omega prosadila i za tehdejší železnou oponou včetně Velké Británie Švýcarska a bývalého Západního Německa. Ne náhodou byla proto Omega neoficiálně označována přívlastky jako 'Pink Floyd Východu” nebo 'Východní Rolling Stones”. Stala se významným kulturním exportním artiklem a dlouhodobě je jednou z poznávacích charakteristik Maďarska. Kapela Omega vznikla v roce 1962 stěžejní pro její kariéru byla zejména sedmdesátá léta kdy hudebníci dalece přesáhli hranice tehdejšího východního bloku. Ve skupině dodnes působí zakládající členové zpěvák János Kóbor a klávesista László Benkő.

Nejznámější písní kapely je hit „Gyöngyhajú lány' v českém prostředí je tato píseň známá v podání zpěváka Aleše Brichty pod názvem „Dívka s perlami ve vlasech'. Song se objevil v mnoha jazykových verzích z nichž nejznámější je maďarská německá a česká. Melodie se objevila i v evropských hudebních žebříčcích a to díky německé hardrockové skupině Scorpions která ji natočila pod názvem „White Dove' Bílá holubice dodnes někteří fanoušci „Škorpiónů' netuší že píseň je původem z Maďarska.

Chcete-li vyhrát 3x 2 vstupenky do Pardubic na kapelu OMEGA odpovězte e-mailem na soutěžní otázku a staňte se fanoušky portálu Chrudimka.cz na Facebooku.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 15.10.2019

Kategorie: Vstupenky & letenky


 

Vložte Váš email

Nejoblíbenější soutěže, které dnes končí - poslední šance se zúčastnit a vyhrát!

SOUTĚŽ: Vychutnejte si sezónu ořechů s likérem Magister - www.zenyprozeny.cz
SOUTĚŽ o společenskou hru STRATEGO MARŠÁL A ŠPIÓN - www.chrudimka.cz
Soutěž o dámskou noční košilku - www.star-moda.cz
SOUTĚŽ: Obujte se do Vánoc! - www.zenyprozeny.cz
Soutěžte s S1 Center Chomutov o 10 poukázek na nákup! - www.saller.cz
Soutěž o podzimní knižní novinky vydavatelství Albatros media - www.chytrazena.cz
Soutěžte s S1 Center Havířov o 10 poukázek na nákup! - www.saller.cz
Soutěž o knihu Disney Nejmilejší sbírka pohádek - www.vasesouteze.cz
Vyhrajte přípravky Naturevia a zmírněte projevy menopauzy - www.chytrazena.cz
Soutěž o 2 Steam parní mopy od Viledy - www.chytrazena.cz

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace