SOUTĚŽ o Klíč ke květeně České republiky - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o Klíč ke květeně České republiky - www.chrudimka.cz

Česká květena je díky své poloze uprostřed Evropy velmi bohatá a různorodá.

V době ledové ji obohatily rostliny chladného severu později teplomilné rostliny z jižní Evropy a stále ji ovlivňuje blízkost dvou velkých evropských pohoří Alp a Karpat. Mnohé další rostliny se k nám dostaly vlivem člověka jak záměrně tak jako nežádoucí zavlečenci.

Všechny tyto rostliny celkem více než 3 700 druhů a poddruhů jsou popsány s využitím nejnovějších poznatků ze systematiky i terénní botaniky v novém zcela přepracovaném Klíči ke květeně České republiky.

Určování usnadní vynikající perokresby a stručný text s popisy rostlin a údaji o jejich rozšíření nejčastějších stanovištích a době květu. Klíč je určen všem zájemcům o určování rostlin zejména botanikům studentům učitelům a ochranářům.

Chcete-li vyhrát Klíč ke květeně České republiky odpovězte e-mailem na soutěžní otázku a staňte se fanoušky portálu Chrudimka.cz na Facebooku.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 11.10.2019

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Nejoblíbenější soutěže, které dnes končí - poslední šance se zúčastnit a vyhrát!

Vyhrajte tři knihy Dej mi své jméno a Najdi mě - www.klubknihomolu.cz

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace