SOUTĚŽ o tři turistické průvodce z řady BRADT - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o tři turistické průvodce z řady BRADT - www.chrudimka.cz

Termín soutěže 27. 6. 27. 7. 2019

Gruzie

Průvodce po Gruzii zemi lesů hor a dobrého vína.

Gruzie je nevelká zakavkazská země ležící na rozhraní jihovýchodní Evropy a jihozápadní Asie při východním okraji Černého moře. Láká nedotčenou krajinou hor lesů a skalních měst ale také svou historií prastarými kláštery a skvělým vínem. Zažijete zde horká subtropická léta podzimy oplývající úrodou i věčnou zimu nejvýše položených oblastí. Gruzie nabízí nepřeberné množství outdoorových aktivit od surfování v moři až po lyžování v horách. Obzvláště dobrodružné povahy se mohou vydat na Kavkaz a vystoupat na některý z jeho nejvyšších vrcholků a pokud hledáte místo kde si můžete osaměle užívat divokou krásu přírody neměl by vám uniknout národní park Lagodechi. Horskou přírodu můžete poznávat také ve Svanetii která je díky úchvatným pozůstatkům středověkých vesnic zapsána na seznamu UNESCO. Po návratu z hor jistě rádi strávíte několik dnů u příjemně teplého a čistého moře. Za zábavou pak můžete vyrazit například do hlavního města Tbilisi které množstvím kaváren vinoték a odlehlých barů platí za jedno z nejzajímavějších měst pro rušný noční život.

Průvodce po Gruzii od vydavatelství Bradt je unikátní cestovní příručkou po této nevelké zakavkazké zemi. Obsahuje úvodní barevnou část s mapou a jednotlivé kapitoly jsou doplněné přehlednými mapkami a plánky oblastí. Kniha je sestavena velmi účelně zaujme nejen množstvím informací ale i čtivostí. Přirozený často vtipný styl kterým je popisován život v Gruzii vyčerpávající místopis i přehledná forma hodnocení hotelů a služeb dělají z tohoto průvodce příjemnou příručku pro každého.


Izrael

Navštivte zemi kontrastů a křižovatku světových náboženství.

Izrael je místem kde se prolínají tradice tří náboženství judaismus křesťanství a islám kde je starověká architektura podpírána tou moderní kde se setkává Východ se Západem. Izrael je země plná kontrastů která vás nadchne rozlehlými lesy malebnými údolími velkolepými horami prudkými řekami či nekonečnými pouštěmi. Lákají vás poutní místa nebo raději na vlastní kůži vyzkoušíte léčebné účinky Mrtvého moře? Dáte přednost starým jeruzalemským uličkám nebo toužíte poznat ruch tepajícího Tel Avivu?

Tím vším vás provede průvodce po Izraeli z prestižní britské řady Bradt. Díky němu budete přesně vědět na kterém trhu prodávají ty nejsladší fíky nebo které muzeum nesmíte na své cestě vynechat! V průvodci najdete tipy na nejlepší bydlení stravování a zábavu ve všech městech která by vás mohla zajímat dle vašich finančních možností. Ať už tedy vyrážíte na luxusní dovolenou nebo s batohem vstříc dobrodružství je pro vás tento průvodce ideální volbou.


Írán

Průvodce po Íránu zemi pohádek Tisíce a jedné noci

Hledáte-li mimořádné cestovatelské zážitky vypravte se do Íránu. Navzdory politické propagandě patří Írán k nejbezpečnějším zemím Blízkého východu a pokud přestojíte bariéru byrokracie a povinnost zahalení vlasů žen odměna za toto nepohodlí bude velkolepá. Írán bývalá Persie je nádherná a pestrá země která si stále udržuje tajemné kouzlo pohádek Tisíce a jedné noci. Krajina nabízí neuvěřitelné kontrasty od rozlehlých pouští s oázami po věčně zasněžené vrcholky hor hluboké lesy při hranici s Tureckem čajové plantáže v Íránském Ázerbajdžánu i extrémní tropické ovzduší Perského zálivu.

Navštivte íránská města a nenechte si ujít rozlehlý a dynamický teheránský bazar zahrady a mosty Isfahánu nebo Šíráz poetické město růží u něhož se nacházejí ohromující ruiny Persepolis starověkého města jež bývalo výstavní metropolí Perské říše. Nezapomeňte ani na Jazd pouštní město fungující již téměř 7000 let centrum staré perské víry zoroastrismu. Množství starobylých chrámů mešit a jiných historických artefaktů je v Íránu tak velké že si vybere i nejnáročnější obdivovatel minulosti. Také příznivci outdoorových aktivit zde najdou mnoho příležitostí k lyžování pěší turistice či trekům na kole podél početných chráněných přírodních území. Vaší pozornosti by neměly ujít ani íránské šperky umělecké předměty a suvenýry z nichž k nejhodnotnějším patří koberce. To co cestovatelé v Íránu nejvíce oceňují však nejsou ani památky ani příroda jsou to pohostinní a milí obyvatelé kteří se rádi postarají o vaše pohodlí a komfort.

Aktualizované vydání průvodce po Íránu vydavatelství Bradt je kvalitní cestovní příručka zahrnující vše co bude potřebovat zájemce o cestu do této země. Kniha je rozdělena do dvou velkých oddílů z nichž první obsahuje praktické pokyny pro cestu a obsáhle seznamuje s historií geografií přírodou i politickou situací Íránu. Druhý oddíl je věnovaný samotnému průvodci má deset kapitol které postupují od pomyslného centra jímž je hlavní město Teherán ke stále vzdálenějším provinciím. Závěrečné přílohy obsahují užitečné fráze v jazyce farsí perština a glosář abecedně shrnující pojmy z oblasti íránského života a kultury. Průvodce obsahuje barevný úvod a přehledné mapy.

Chcete-li vyhrát turistické průvodce z řady BRADT Gruzie Írán a Izrael odpovězte e-mailem na soutěžní otázku a staňte se fanoušky portálu Chrudimka.cz na Facebooku.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 27.7.2019

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Nejoblíbenější soutěže, které dnes končí - poslední šance se zúčastnit a vyhrát!

Soutěž NEJFUTON DESIGN - vyhrajte nákup v hodnotě až do 20 000 Kč! - www.nejfuton.cz
Soutěž o knihu Disney - Co kdyby... Starý jako čas sám - www.vasesouteze.cz
Soutěž o pohádkovou knihu Domeček pro šneka Palmáce - www.vasesouteze.cz
Soutěž o kuchařku Vaříme bez plýtvání - www.vasesouteze.cz

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace