SOUTĚŽ o knihu NAŠE STUDÁNKY - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o knihu NAŠE STUDÁNKY - www.chrudimka.cz

Téma studánek a pramenů je mimořádně aktuální neboť tyto přírodní zdroje jsou dnes znovu doceňovány a chráněny. Zároveň jsou podzemní vody v poslední době ohroženy dopadem civilizačních vlivů a klimatických změn vysycháním a mizením.

Petr Kovařík už v roce 1998 vydal úspěšnou a dodnes vyhledávanou knihu Studánky a prameny Čech Moravy a Slezska. Od té doby se však mnohé změnilo a řada studánek a pramenů zanikla jiné jsou ohroženy. Téma této knihy je postaveno na studánkách a pramenech k nimž se vztahují známé i téměř neznámé dávné pověsti a legendy namátkou studánky s nimiž jsou spojeny pověsti o Libuši a Přemyslovi Oldřichovi a Boženě či legendy o sv. Václavovi Vojtěchovi Prokopovi a jiných ale rovněž i pověsti o nejrůznějších zázracích a neobvyklých uzdraveních. Kniha je pojata jako netradiční kulturně historický i přírodní průvodce který poslouží nejen jako četba ale i také jako inspirace k výletům. Texty doprovází bohatá obrazová dokumentace.

Chcete-li vyhrát knihu NAŠE STUDÁNKY odpovězte e-mailem na soutěžní otázku a staňte se fanoušky portálu Chrudimka.cz na Facebooku.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 19.7.2019

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Nejoblíbenější soutěže, které dnes končí - poslední šance se zúčastnit a vyhrát!

Soutěž NEJFUTON DESIGN - vyhrajte nákup v hodnotě až do 20 000 Kč! - www.nejfuton.cz
Soutěž o knihu Disney - Co kdyby... Starý jako čas sám - www.vasesouteze.cz
Soutěž o pohádkovou knihu Domeček pro šneka Palmáce - www.vasesouteze.cz
Soutěž o kuchařku Vaříme bez plýtvání - www.vasesouteze.cz

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace