SOUTĚŽ o knihu TAJEMSTVÍ ZŘÍCENIN V ČECHÁCH A NA MORAVĚ - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o knihu TAJEMSTVÍ ZŘÍCENIN V ČECHÁCH A NA MORAVĚ - www.chrudimka.cz

Zříceniny ruiny zhrouceniny torza zbytky původně celistvých lidských staveb které postupem času zchátraly protože o ně lidé přestali mít zájem anebo poničené v důsledku přírodních katastrof či válečných událostí ty všechny patří k cenným výpovědním důkazům o naší minulosti.
I když jde většinou o torza která už dávno nejsou udržovaná a vystavená povětrnostním vlivům postupně chátrají jsou tedy odsouzená k postupnému zániku přesto se stále a znovu stávají oblíbeným cílem výletníků inspirací umělců i předmětem vědeckého zkoumání odborníků. I když slovo „zřícenina' může označovat jakoukoli zchátralou stavbu nejčastěji tímto termínem bývají označovaná torza byvších opevněných šlechtických sídel jako byly hrady hrádky tvrze anebo později zámky.
Každá z těchto zřícenin má svoji nezaměnitelnou osobitou minulost a v propojení s historií kraje nabývá významných výpovědních hodnot. Současně dotváří ráz krajiny a většinou se stává nezaměnitelnou dominantou charakteristického panoramatu jako například v případě Českého ráje který je ztotožňovaný s obrysem zřícenin hradu Trosky anebo Máchova kraje jehož neodlučitelnou součástí jsou zříceniny hradu Bezděz.

Chcete-li vyhrát knihu TAJEMSTVÍ ZŘÍCENIN V ČECHÁCH A NA MORAVĚ odpovězte nám e-mailem na soutěžní úkol a staňte se fanoušky portálu Chrudimka.cz na Facebooku.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 5.7.2019

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Nejoblíbenější soutěže, které dnes končí - poslední šance se zúčastnit a vyhrát!

SOUTĚŽ o vstupenky do Pardubic na kapelu OMEGA - www.chrudimka.cz
Soutěž o knihu Severský bestiář - www.vasesouteze.cz
Soutěž o knihu Trpaslíci z pařezového domečku - www.vasesouteze.cz
Vyhrajte tři knihy Příběhy šampionů Pro budoucí sportovní hvězdy - www.klubknihomolu.cz

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace