SOUTĚŽ o retro kolekci knih Cesta časem s Albatrosem - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o retro kolekci knih Cesta časem s Albatrosem - www.chrudimka.cz

Letos má nakladatelství Albatros pořádný důvod k oslavě 15. dubna oslavilo 20 let od svého založení. U příležitosti tohoto jubilea vydalo nejstarší dětské nakladatelství v Česku retro kolekci Cesta časem s Albatrosem.

Za sedm dekád své existence toho nakladatelství Albatros stihlo opravdu hodně:

vydalo téměř třináct tisíc publikací v celkovém nákladu 350 milionů kusů
jako jediné dětské nakladatelství na světě získalo cenu Grand Prix
spolupracovalo s takovými osobnostmi jako Miloš Macourek Adolf Born Helena Zmatlíková Václav Čtvrtek Vladimír Fuka a se spoustou dalších úžasných autorů ilustrátorů i překladatelů.

Kolekce Cesta časem s Albatrosem přináší osm knih které se do dějin české literatury pro děti a mládež zapsaly tučným písmem a které poprvé vyšly mezi lety 1961 až 1984. Znovu vychází půvabná obrázková knížka Holčička a déšť z legendární edice OKO Hádej hádej hadači nesmrtelná klasika Heidi děvčátko z hor nebo kultovní encyklopedie Už vím proč a další.

Hádej hádej hadači
Knížka z legendární edice OKO obsahuje 202 vybraných hádanek kreslených a jiných úloh a úkolů z matematiky které zábavným způsobem bystří vtip a úsudek. Je uspořádána do tří částí podle obtížnosti příkladů a pro kontrolu uvádí závěrem jejich řešení a výsledky. I matematika může být zábava!

Heidi děvčátko z hor
Nesmrtelná klasika z edice Jiskřičky!

Heidi je sirotek o kterého se nemá kdo starat a tak ji pošlou k mrzutému dědečkovi do hor. Oba k sobě ale postupem času najdou cestu a vytvoří se mezi nimi silné pouto. Heidi si hory zamiluje najde zde svůj domov. Za čas ale musí odjet do města. Vrátí se ještě?

Holčička a déšť
Půvabná obrázková knížka o jednom nezapomenutelném letním dni.

Poetická knížka mnohokrát oceněná a přeložená do mnoha jazyků doprovázená celostránkovými barevnými ilustracemi vypráví o holčičce která chtěla na ulici někoho potkat a jednoho letního dne potkala zosobněný déšť. Hraje si s ním a poznává jak se před deštěm chrání lidé deštníky a jak se za deště chovají zvířata. Pochopí že i za deště je venku krásně!

S malířem kolem Evropy
Kultovní encyklopedie se vrací!

Vzpomínáte si na bohatě ilustrovanou a informacemi nabitou knihu S malířem kolem světa? Její evropská část se dočkala nového vydání! Nesmrtelné obrázky Jiřího Kalouska provedou všechny mladé milovníky zeměpisu Českem Slovenskem Německem Itálií ale opomenuty nejsou ani malé státečky jako například San Marino nebo Vatikán. Autorem aktualizovaného textu knihy je novinář Petr Švec.

Už vím proč
Bohatě ilustrovaná kniha u které si čtenář hrdě řekne: Už vím proč!

Víte jak se dělá čokoláda a jak se vyrábí cukr? A proč se sýr jmenuje camembert či hermelín? Z čeho jíme pijeme a kde bydlíme? Kdo neví hned se dozví! A nejen to i jak vzniká porcelán mýdlo látka nářadí nábytek kniha film a spousta dalších předmětů kolem nás. Poznáte výrobky a jejich výrobní procesy v dobách dávných i nedávných. Kniha je plná ilustrací a vypráví o běžných věcech které mnohdy bereme denně do ruky.

Chcete-li vyhrát pět vybraných knih z retro kolekce Cesta časem s Albatrosem odpovězte e-mailem na soutěžní otázku a staňte se fanoušky portálu Chrudimka.cz na Facebooku.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 12.6.2019

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Nejoblíbenější soutěže, které dnes končí - poslední šance se zúčastnit a vyhrát!

Zúčastněte se ankety a získejte dárkový balíček - www.chytrazena.cz
Soutěž o chytrý telefon s 5 fotoaparáty: Vyhrajte Huawei Nova 5T - www.insmart.cz
Soutěž o dámské parfémované vody Christian Siriano - www.chytrazena.cz
Soutěž o 3 poukázky na nákup do hypermarketů Globus! - www.chytrazena.cz
Soutěž o plyšáky hračky a tašky od Cartoon Network - www.chytrazena.cz
SOUTĚŽ: Na dlouhé vlasy je Mad About Lengths - www.zenyprozeny.cz
Bolavá záda? Soutěžte s Airbi a dopřejte jim okamžitou úlevu! - www.vanocni-darky.cz
Vyhrajte tři knihy Skvělá domácnost - www.klubknihomolu.cz
Nová soutěž o dalších pět výtisků knížky pro děti - www.superrodina.cz
Soutěž o zážitkové Vánoce - www.vanocni-darky.cz

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace