SOUTĚŽ o Knihu hlavolamů Sherlocka Holmese - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o Knihu hlavolamů Sherlocka Holmese - www.chrudimka.cz

Kniha hlavolamů je souborem nejrůznějších hádanek hlavolamů a logických problémů inspirovaných devatenáctým stoletím zejména Sherlockem Holmesem a viktoriánskou érou. Celkem 227 stran této knihy přenese čtenáře do kouzelného světa jednoho z nejslavnějších světových detektivů a klasické viktoriánské Anglie a prověří jeho schopnosti řešit nejrůznější záhady. Znalost příběhů sepsaných kdysi Conanem Doylem není až na malé výjimky pro luštění záhad nutná. Jsou zde nejen logické problémy klasické hádanky úkoly na cvičení postřehu či paměti a matematické úlohy ale také problémy takzvaného laterálního myšlení či rozvíjení fantazie a kreativity jež jsou v oblasti hádanek a hlavolamů zatím poměrně málo využívány.

Na konci knihy najde čtenář řešení většiny hlavolamů není zde uvedeno řešení úloh na kreativitu kde se počítá s neomezenou fantazií řešitelů. U jednotlivých problémů není uvedena jejich obtížnost a je na každém čtenáři aby ji zhodnotil sám aniž by byl předem ovlivněn hodnocením autora. Toto pravidlo má jednu výjimku: dvě úlohy jsou označeny jako mimořádně obtížné a jejich řešení je uvedeno na nerozřezané dvoustránce.

Knihu není nutné číst od začátku do konce lze ji namátkou otevřít a řešit třeba jen hlavolam na právě otevřené stránce nebo například cíleně vyhledávat hádanky určitého typu či se rozhodnout podle vlastní nálady nebo předpokládané obtížnosti. Lze se rozhodovat i podle času který má čtenář právě k dispozici některé hlavolamy se dají vyřešit za pár minut u jiných je nezbytná třeba celá půlhodina.

Chcete-li vyhrát Knihu hlavolamů Sherlocka Holmese odpovězte e-mailem na soutěžní otázku a staňte se fanoušky portálu Chrudimka.cz na Facebooku.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 10.2.2019

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Nejoblíbenější soutěže, které dnes končí - poslední šance se zúčastnit a vyhrát!

Soutěž o balíček sluneční ochrany ušitý na míru - www.photoderm.cz
Velká 14 denní soutěž o 5 poukazů do Lidlu od sázkařského portálu BetArena.cz - www.chytrazena.cz
SOUTĚŽ o tři knihy o jídle a o zdraví - www.chrudimka.cz
Soutěž o 3 knihy Jak funguje lidské tělo - www.vasesouteze.cz
SOUTĚŽ: Zdravé letní osvěžení TEEKANNE Fresh bez cukru! - www.zenyprozeny.cz

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace