SOUTĚŽ o knihu Místa která musíte navštívit než navždy zmizí - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o knihu Místa která musíte navštívit než navždy zmizí - www.chrudimka.cz

Ozbrojené konflikty náhlé změny klimatu znečištění životního prostředí přírodní katastrofy devastující lov zvířat a ryb nebo nekontrolovaný rozvoj měst a turistiky vytvářejí neustálou a velmi vážnou hrozbu pro životní prostředí nejkrásnější oblasti památky i přírodní ekosystémy naší planety. Celý svět začal být na tyto podněty citlivější a proto je na záchranu přírodních unikátů jež pro lidstvo představují křehký a nenahraditelný poklad vynakládáno velké úsilí. Ačkoliv jsou tomuto cíli mnozí lidé oddaní velký počet památek byl už bohužel nenávratně poškozen nebo k tomu nemá daleko. V této knize najdete kromě spousty fotografií i celou řadu klenotů planety Země. Nechybí zde výjimečné památky různých kultur od archeologických nálezů v afghánském Bámjánském údolí až po nejrůznější divy světa v Sýrii. Na naší planetě se nachází i nenahraditelné přírodní bohatství kupříkladu v národních parcích v Demokratické republice Kongo. Ekosystém tohoto parku ohrožuje občanská válka a pytláctví. V této knize se rovněž nacházejí starobylé památky z údolí Káthmándú v Nepálu které v roce 2015 vážně poškodilo ničivé zemětřesení. Objevíte zde i islandské fjordy jež v důsledku změny klimatu nevypadají tak jako dřív. Tato kniha se věnuje vzácným divům jejichž existenci ohrožují přírodní jevy i lidská činnost. Dále vyobrazuje nejen dnešní komplikovanou dobu ale snaží se vyslat i zprávu plnou naděje do budoucnosti. Apeluje na všechny aby se začali věnovat ochraně dvou nejdůležitějších věcí na světě: přirozeného prostředí v němž žijeme a kulturního dědictví které nám zanechali naši předkové.

Matka Země strádá a trpí. Potřebuje generaci dětí které se budou chovat ohleduplně starostlivě a budou aktivně usilovat o ochranu planety pro budoucí generace.
Leonardo DiCaprio

Změna klimatu je velmi závažný problém který je nutno řešit. Měl by být jednou z našich nejvyšších priorit.
Bill Gates

V nadcházejících zhruba padesáti letech nám příroda vrátí naše činy i s úroky. Nejde jen o změnu klimatu jde o samotný prostor a půdu na níž pěstujeme obživu pro ohromný zástup lidstva. Buďto omezíme populační expanzi nebo to přirozené pochody v přírodě udělají za nás. Dá se říct že zúčtování již započalo.
David Attenborough

Cesta za budoucností po níž všichni toužíme vede přes udržitelný rozvoj. Ten nabízí rámcové řešení zvýšení hospodářského růstu dosažení spravedlnosti ve společnosti i zlepšení vztahu k životnímu prostředí.
Pan Ki-mun

Chcete-li vyhrát jednu ze tří knih Místa která musíte navštívit než navždy zmizí Knihy Omega odpovězte e-mailem na soutěžní otázku a staňte se fanoušky portálu Chrudimka.cz na Facebooku.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 27.8.2018

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Nejoblíbenější soutěže, které dnes končí - poslední šance se zúčastnit a vyhrát!

SOUTĚŽ o meruňkové novinky v péči o vlasy - www.zenyprozeny.cz
Soutěž o audioknihu Skleněný pokoj - www.vasesouteze.cz
Vyhrajte dvě knihy Lord John a Ďáblovy ruce - www.klubknihomolu.cz

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace