SOUTĚŽ o knihu George Harrison: Za zamčenými dveřmi - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o knihu George Harrison: Za zamčenými dveřmi - www.chrudimka.cz

Vynikající obsáhlá biografie Graema Thomsona nás provede celým Harrisonovým životem po cestě od skromných liverpoolských začátků až na honosný novogotický zámek Friar Park se sto dvaceti pokoji. Po cestě jejíž odbočky vedou třeba do Hamburku himálajských ášramů nebo skrytých útočišť na Havaji. Sledujeme na ní životní příběh kytaristy člena nejslavnější kapely všech dob důležitého představitele světové kultury své éry ale také neúnavného duchovního hledače manžela a otce zdráhavé superhvězdy a písničkáře který občas těžce hledal inspiraci zatímco jindy jako by ho osvítilo samo nebe. Pro většinu lidí zůstává nejoblíbenějším a také nejtajemnějším Beatlem. Někdy byl milý a vřelý jindy zase až krutě upřímný.

Svět zná Harrisona hlavně díky Beatles těm však náležela jen jedna z jeho mnoha tváří. Byl jedním z prvních kdo širokému západnímu publiku představili hudbu a kulturu vzdálené Indie. Uspořádal Koncert pro Bangladéš první velké dobročinné vystoupení v dějinách rocku. Jen díky jeho finanční podpoře vznikl legendární film Život Briana z dílny komediální skupiny Monty Python. Harrisonova filmová společnost HandMade produkovala mnohé z největších perel britské kinematografie své doby.

Hlavní náplní druhé poloviny jeho života bylo nicméně neutuchající hledání duchovního osvícení což občas nešlo příliš dohromady s obvyklým životním stylem rockového muzikanta právnickými tahanicemi a problémy v osobním životě. S přibývajícími léty se postupně stahoval z očí veřejnosti závěr jeho života krutě poznamenala nemoc i násilný útok pomateného fanouška. Zemřel v listopadu 2001 jeho odkaz ale žije dál.

Za zamčenými dveřmi je rozsáhlé a poctivé životopisné dílo autor dlouze zpovídal Harrisonovy nejbližší přátele i spolupracovníky shromažďoval dobové materiály a při zkoumání písničkářova života se nebránil ani kritickému pohledu. Ukazuje také paradoxy neopakovatelné momenty a vtipné historky z dřevních dob showbyznysu. Působivý intimní portrét hudební legendy odhalí mnoho nového i lidem kteří již o Beatles a o Harrisonovi ledacos vědí. Kniha zaznamenala úspěch na obou březích Atlantiku

Chcete-li vyhrát knihu George Harrison: Za zamčenými dveřmi odpovězte e-mailem na soutěžní otázku a staňte se fanoušky portálu Chrudimka.cz na Facebooku.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 26.3.2018

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Nejoblíbenější soutěže, které dnes končí - poslední šance se zúčastnit a vyhrát!

SOUTĚŽ o poukazy na samozavlažovací květináče Plastia - www.zenyprozeny.cz
SOUTĚŽ o strategickou hru RISING SUN - www.chrudimka.cz
Vyhrajte dvě knihy My proti vám - www.klubknihomolu.cz

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace