SOUTĚŽ o tři knihy pro milovníky lesa - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o tři knihy pro milovníky lesa - www.chrudimka.cz

Tajný život stromů

Německý bestseller Tajný život stromů se již druhým rokem drží na žebříčku nejprodávanějších knih a získává si nadšené čtenáře ve stále více zemích.Les je pro mnohé z nás vytouženým místem odpočinku. Je synonymem ticha a nedotčené přírody. Renomovaný lesník Peter Wohlleben nám dává nahlédnout do skrytého života stromů a odhaluje nečekané skutečnosti: stromy mají paměť předávají si informace pociťují bolesti dokonce mohou dostat úpal a časem se jim tvoří vrásky. Mnohé stromy jako například duby spolu navzájem komunikují prostřednictvím vonných látek. V okamžiku kdy je některý ze stromů napaden hmyzem vysílá vůně jako signály a všechny stromy v okolí upozorní na nebezpečí. Peter Wohlleben čerpá ze svých mnohaletých zkušeností lesníka a ukazuje nám les ze zcela nové stránky. Jeho zábavná knížka plná nových informací o stromech a lesích nás přivádí k úžasu nad zázraky přírody.

Slyšíš jak mluví stromy?

První kniha Petera Wohllebena pro děti!Mají stromy svůj vlastní jazyk? Musí děti stromů chodit do školy? Proč se lesní zvířata bojí lidí? Peter Wohlleben odpovídá na otázky které jsou neobvyklé originální a často velmi zábavné. Jeho snadno pochopitelné a téměř vždy překvapivé odpovědi umožňují dětem vidět život v lese zcela odlišnými očima. Talentovaný vypravěč čerpá z mnoha desetiletí vlastních zkušeností lesníka a ochranáře přírody a zároveň se opírá o nejnovější vědecké poznatky. Peter Wohlleben autor bestsellerů přeložených do mnoha jazyků se zasazuje o uchování našich původních lesů a žádá více pozornosti respektu i ochrany pro ně i přírodu vůbec.

Les návod k použití

Lesy jsou jeho prací práce se stromy zase jeho životem. Když Peter Wohlleben píše o lese píše hlavou i srdcem proto jsou i jeho knihy „Tajný život stromů' a „Citový život zvířat' bestsellery. V jádru ale zůstává stále lesníkem odborníkem s cílem předávat a sdílet co nejvíce informací o lese a přírodě obecně aby je lidé mohli více milovat i chránit. V této knize nám poskytuje doprovod na cestu do lesa a shrnuje na co bychom se tak mohli chtít zeptat a k tomu nabízí vydatnou zásobu nových podnětů. Sdílí s námi své poznatky jako vždy fundovaně čtivě a s humorným nadhledem toho kdo je v lese stále jako doma. Představuje jednotlivé stromy a jak je od sebe rozeznat jak stopovat a pozorovat zvířata jak se vhodně obléci jak si zajistit dřevo čeho se bát a nebát či kde se schovat. Že už jste byli v lese tisíckrát a průvodce nebylo zapotřebí? Co mají společného jilmy s jasany proč jsou jedle bělokoré ačkoli jehličnany v podstatě listnaté stromy? Bojíte se liščí tasemnice od své kočky? Víte že stromy přes noc tloustnou? Peter Wohlleben vypráví o liščích norách starých jako středověké hrázděné domy o břízách které v noci upadají do hlubokého spánku a také o mateřských dovednostech lesních buků. Stačí se na chvíli začíst a cesta do lesa se znovu změní v dobrodružství na která jste možná dávno zapomněli nebo jste ještě neobjevili.

Chcete-li vyhrát jednu ze tří knih pro milovníky lesa od Petera Wohllebena odpovězte e-mailem na soutěžní otázku a staňte se fanoušky portálu Chrudimka.cz na Facebooku.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 2.3.2018

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Nejoblíbenější soutěže, které dnes končí - poslední šance se zúčastnit a vyhrát!

Vyhrajte tři knihy Tisíc dnů v Toskánsku - www.klubknihomolu.cz

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace