SOUTĚŽ o turistického průvodce  NEPÁL z řady Rough Guides - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o turistického průvodce NEPÁL z řady Rough Guides - www.chrudimka.cz

Aktualizované vydání průvodce Nepálem přináší množství informací o nejznámějších památkách a přírodních krásách této země.

Nepál si většina turistů spojuje hlavně s horami. A právem neboť malá země sevřená v úzkém pásu mezi Indií a Tibetem se pyšní nejvyšší a nejúchvatnější částí Himálaje. Současně ale láká neskutečně pestrou paletou dalších zajímavostí buddhistickými kláštery skvostnými středověkými městy národními parky s bohatou faunou a flórou či bujarými oslavami. Toto kompletně přepracované osmé vydání představuje Nepál v celé šíři a navíc v něm najdete část věnovanou turistice s popisem řady nejlepších treků.

V úvodní části průvodce najdete základní fakta o zemi tipy na nejzajímavější trasy a praktické rady a pokyny například jak se do Nepálu dostanete kdy je nejvhodnější doba k návštěvě i jak se v této kulturně odlišné zemi chovat.

Vlastní průvodce je rozdělen do devíti kapitol podle regionů a podle zaměření turistů zda preferují trekking výpravy na nepálské řeky či cyklistiku to vše s důkladným popisem památek a přírodních krás. Najdete zde také podrobné mapky a aktuální informace o ubytování stravování kultuře a dopravním spojení.

V části Souvislosti se seznámíte s historií této pozoruhodné země se zde žijícími početnými národnostními skupinami a jejich náboženstvím o prolínání hinduismu buddhismu a animismu a nechybí ani zevrubný popis nepálské flóry a fauny a stručné seznámení se základy nepálštiny.

Průvodce ocení zejména cestovatelé kteří se chtějí po Nepálu pohybovat samostatně ale využijí ho též organizovaní turisté. Ať už se tedy rozhodnete pro výpravy do hor nebo dáte přednost poznávání měst překypujících architektonickými památky jako jsou Káthmándú či Pátan pomohou vám naše rady k tomu abyste si s sebou odnesli co nejvíce zážitků.

Z prestižní britské řady Rough Guides.

Chcete-li vyhrát turistického průvodce z řady Rough Guides NEPÁL odpovězte e-mailem na soutěžní otázku a staňte se fanoušky portálu Chrudimka.cz na Facebooku.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 3.3.2018

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Nejoblíbenější soutěže, které dnes končí - poslední šance se zúčastnit a vyhrát!

SOUTĚŽ o poukazy na samozavlažovací květináče Plastia - www.zenyprozeny.cz
SOUTĚŽ o strategickou hru RISING SUN - www.chrudimka.cz
Vyhrajte dvě knihy My proti vám - www.klubknihomolu.cz

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace