SOUTĚŽ o taktickou abstraktní hru HYPERGRID - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o taktickou abstraktní hru HYPERGRID - www.chrudimka.cz

Taktická abstraktní hra pro 2 hráče

Díky kombinaci jednoduchých herních principů a výzvy kterou HYPERGRID přináší má hra potenciál stát se ligovou záležitostí podobně jako šachy a GO. K těmto hrám je HYPERGRID často přirovnáván ale svou dynamikou a taktičností je spíše trojrozměrnou verzí hry piškvorky na neustále se měnícím herním plánu.

Hra má 3 základní pravidla vedoucí k vytvoření linie stejné barvy. Jeden ze dvou hráčů který je právě na tahu pokládá na mřížku 3×3 body dva žetony různé barvy. Takto se na tazích střídají dokud se nezbaví všech svých žetonů v pěti barvách.

Hra je jazykově nezávislá a v principu jednoduchá. Zároveň je ale náročná na prostorovou představivost neboť kromě plochy se berou v potaz i jednotlivé žetony ve sloupcích tzv. Pilířích a unikátní efekty jednotlivých barev žetonů tzv. Živlů. Ty hráč může spustit v určitý okamžik a umožňují manipulovat s již položenými žetony a utvářet tak ještě více linií přinášející vítězné body.

Americký deskoherní recenzent Charlie Theel v článku pro Ding and Dent přiznává že nepatří k fanouškům abstraktních her. Přesto tvrdí že dynamika a chaos v tom nejlepším slova smyslu bezchybný průběh hry a bohaté možnosti rozhodování ho nakonec dostaly a HYPERGRID považuje za výjimečný.

Chcete-li vyhrát taktickou abstraktní hru HYPERGRID odpovězte e-mailem na soutěžní otázku a staňte se fanoušky portálu Chrudimka.cz na Facebooku.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 28.2.2018

Kategorie: Hračky


 

Vložte Váš email

Nejoblíbenější soutěže, které dnes končí - poslední šance se zúčastnit a vyhrát!

SOUTĚŽ o poukazy na samozavlažovací květináče Plastia - www.zenyprozeny.cz
SOUTĚŽ o strategickou hru RISING SUN - www.chrudimka.cz
Vyhrajte dvě knihy My proti vám - www.klubknihomolu.cz

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace