SOUTĚŽ o vstupenky na Michala PROKOPA & Framus Five do R klubu Chrudim - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o vstupenky na Michala PROKOPA & Framus Five do R klubu Chrudim - www.chrudimka.cz

26. ledna 2018 od 21 hodin R klub Chrudim

Michal Prokop pro mnohé kritiky a fanoušky nepřekonatelný zpěvák který svou plodnou hudební kariéru jež bývá spojována s kapelou Framus Five a hudebními žánry blues rock a soul zahájil už v době vysokoškolských studií v 60. letech. Hudební osobnost s širokým záběrem činností skladatel kytarista moderátor bývalý politik je nositelem významných ocenění jako jsou Řád umění a literatury Francouzské republiky 1995 titul nejlepší zpěvák 1. československého Beatového festivalu v Praze 1967 nebo zpěvák roku časopisu Melodie 1988 a držitel několika platinových a zlatých desek a dvojnásobný člen Beatové síně slávy Radia Beat 2007 2017.

V roce 2014 se dočkala reedice kultovní deska „Kolej Yesterday' klenot domácí hudební scény čítající hity „Blues o spolykaných slovech' „Bitva o Karlův most' nebo „Kolej Yesterday'. Album původně vydané pod značkou Panton představovalo začátek harmonické spolupráce s již zesnulým klávesistou Petrem Skoumalem houslistou Janem Hrubým a básníkem Pavlem Šrutem která pokračovala dvěma studiovými nahrávkami „Nic ve zlým' a „Snad nám naše děti…' po němž se Michal Prokop až do roku 2006 odklonil od aktivní umělecké dráhy a koncertoval výjimečně buď v akustickém triu s Janem Hrubým a bluesovým kytaristou Lubošem Andrštem v této komornější a repertoárově odlišnější podobě koncertují dodnes a v roce 2004 vzešlo z tohoto společného hraní album „Unplugged' nebo v rozšířené podobě Michal Prokop a Friends.

V období 90. let až po zmíněný rok 2006 se Michal Prokop v největší míře věnoval dalším oblastem zájmů. Vedle politických aktivit dominovalo moderování vlastního diskusního pořadu Krásný ztráty vysílaném v České televizi úctyhodných čtrnáct let a za svoji existenci jeho prostřednictvím představil divákům tisíc hostů.

Opětovné koncertování a návrat do povědomí posluchačů přišel s albem „Poprvé naposledy' pod hlavičkou vydavatelství SONY BMG které bylo oceněno zlatou deskou. O rok později v roce 2007 získal stejné ocenění záznam koncertu z pražské Lucerny „Live 60' uspořádaného k autorovým kulatým šedesátým narozeninám. V témže roce 2007 vstoupil poprvé do Beatové síně slávy a to v kategorii osobnost.

S následujícími lety přibývalo koncertních a autorských aktivit aby v roce 2010 začal připravovat materiál pro další studiové album jež neslo název „Sto roků na cestě' vydaném agenturou Joe's Garage v roce 2012. To vystoupalo na stupínku ještě výše v porovnání s deskou „Poprvé naposledy' a bylo platinové. Produkce alb však nekončí protože v roce 2014 vyšel limitovaný dvoudiskový záznam CD+DVD Vánočního koncertu Michala Prokopa a Framus Five z pražského divadla Archa kterým oficiálně a v původních kulisách televizního studia zakončil vysílání pořadu Krásný ztráty a to ve společnosti významných hudebních hostů slovenské zpěvačky Jany Kirschner legendy českého folku kytaristy a zpěváka Wabiho Daňka a virtuózního kytaristy Lubomíra Brabce.

V roce 2016 v rámci oslav svých sedmdesátin na festivalu Krásný ztráty Live 70 v Lokti nad Ohří zahrál se skupinou Framus Five a Karlovarským symfonickým orchestrem ve světové premiéře rozsáhlou skladbu Město Er kterou otextoval v roce 1970 básník Josef Kainar a která od gramofonové nahrávky v témže roce na druhé album Framus Five nikdy nebyla živě provedena. Stejnojmenné album vyšlo při této příležitosti v reedici znovu i jako vinylové LP. Záznam z koncertu v Lokti odvysílala České televize v roce 2017 v roce padesátého výročí vzniku skupiny Framus Five která na základě hlasů posluchačů Radia Beat vstoupila rovněž do Beatové síně slávy a to v kategorii kapela.

Chcete-li vyhrát 2 x 2 vstupenky na Michala PROKOPA & Framus Five do R klubu Chrudim odpovězte e-mailem na soutěžní otázku a staňte se fanoušky portálu Chrudimka.cz na Facebooku.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 23.1.2018

Kategorie: Vstupenky & letenky


 

Vložte Váš email

Nejoblíbenější soutěže, které dnes končí - poslední šance se zúčastnit a vyhrát!

SOUTĚŽ o vstupenky na STAR WARS in Concert - www.chrudimka.cz

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace