SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem 1692 - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem 1692 - www.chrudimka.cz

Nositelka Pulitzerovy ceny za román Vera odhaluje tajemství čarodějnických soudů v Salemu.

Začalo to v roce 1692 během mimořádně drsné massachusettské zimy kdy dcera duchovního začala křičet a zmítat se v křečích. Celá záležitost skončila o necelý rok později oběšením devatenácti mužů a žen a jeden starší muž byl popraven rozdrcením. Strach se rychle šířil zasáhl nejvzdělanější muže i významné politiky v kolonii. Sousedé obviňovali sousedy rodiče děti manželé manželky děti rodiče a sourozenci na sebe navzájem podávali žaloby.

Román Stacy Schiff jenž živě zachycuje neklidnou atmosféru Ameriky sedmnáctého století nás do této doby plné úzkosti zavádí. Ukazuje nám jak skupina dospívajících dívek přivedla vznikající kolonii k rozkladu a jak rychle se šířila epidemie obviňování soudních procesů a poprav až se vymkla kontrole. Překvapující výsledky pátrání odhalují především podrobnosti kterých si všimlo jen málo historiků. Každý detail koloniálního života pouhé desítky let po příchodu prvních osadníků - rodiny farmaření modlení vedení domácností nebezpečí života na okraji divočiny odcizení od Anglie tlaky života ovládaného biblickým myšlením - je líčen s jasností která činí téměř nepochopitelné události srozumitelnými.

Stacy Schiff jedna z neuznávanějších amerických historiček odhaluje v tomto napínavém románu toto první velké americké tajemství.

Chcete-li vyhrát knihu ČARODĚJNICE: Salem 1692 odpovězte e-mailem na soutěžní otázku a staňte se fanoušky portálu Chrudimka.cz na Facebooku.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 22.12.2017

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Nejoblíbenější soutěže, které dnes končí - poslední šance se zúčastnit a vyhrát!

SOUTĚŽ o vstupenky na Choltické pivní slavnosti - www.chrudimka.cz
Vyhrajte tři knihy Kde spí lufťáci - www.klubknihomolu.cz

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace