SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL - www.chrudimka.cz

Ztraceni v rudolfínské Praze

Gamebooková kniha vypráví napínavý příběh dvou současných dětí Vojty a Klárky které se nedopatřením dostanou do minulosti a ocitnou v Praze Rudolfa II. Kniha je určena především pro děti mladšího školního věku a kombinuje čtení s logickými úkoly jejichž splnění posouvá děj dopředu. Děti se přirozenou zábavnou formou dozvídají informace z české historie a poznávají naše hlavní město z trochu jiného úhlu.

Herkules na zámku

Napínavý příběh se strašidelnými prvky je volným pokračování knížky Herkules a strašidla. Hlavními hrdiny jsou opět kocour Herkules a kočka Komtesa kteří se tentokrát se svými majiteli Martou a Janem přestěhují na zámek kde Marta restauruje staré obrazy. V zámku se však brzy začnou dít prapodivné věci. Vzácné knihy ohrožuje armáda drzých myší ve studni se začne kazit voda stará stolička mluví a dožaduje se odpovědí na své hádanky dračí hodiny začnou samy od sebe jít a postavy na obrazech ožívají. Zdá se že zámku hrozí nebezpečí které mohou odvrátit pouze Herkules a Komtesa ? a také potkanka jménem Jasmína. Knížka je určena především dětem mladšího školního věku.

Jde sem lesem

Cesta lesem se stala pro malého chlapce Toníka napínavým dobrodružstvím a přinesla mu také seznámení s některými léčivými rostlinami. Chlapec tráví prázdniny na venkově u babičky a protože se nechoval příliš dobře musí za trest nevědomky překročit bludný kořen a ztratí se v lese. Čtenář sleduje Toníkovo napínavé dobrodružství s panenkami z květin a skřítky kteří se mu snaží pomoci najít cestu z tajemného hvozdu. Děti se při četbě seznámí s některými léčivými rostlinami pochopí že každá rostlina má na světě své místo a poznají také že řada rostlin může být pro lidi užitečná. Aby si získané poznatky upevnily mohou si společně s rodiči zodpovědět otázky na konci každé kapitoly. V poznávání rostlin dětem pomáhají názorné ilustrace.

Chcete-li vyhrát jednu ze tří dětských knih z nakladatelství PORTÁL odpovězte e-mailem na soutěžní otázku a staňte se fanoušky portálu Chrudimka.cz na Facebooku.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 13.11.2017

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Nejoblíbenější soutěže, které dnes končí - poslední šance se zúčastnit a vyhrát!

SOUTĚŽ o dvě české detektivky - www.chrudimka.cz
Vyhrajte tři knihy Síla stylu - www.klubknihomolu.cz

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace