SOUTĚŽ o první tři knihy ze série o detektivu Harrym Holeovi - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o první tři knihy ze série o detektivu Harrym Holeovi - www.chrudimka.cz

NETOPÝR
1. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V Austrálii je nalezena mrtvá norská dívka. Vše poukazuje na to že byla znásilněna a zavražděna. Oddělení vražd osloského policejního ředitelství vysílá do Sydney kriminalistu Harryho Holea jehož úkolem je sekundovat místní policii při vyšetřování.

Zároveň si zde má Harry odpočinout od problémů s alkoholem i psychických potíží. Při autonehodě totiž jeho vinou zemřel mladý kolega. Pasivně přihlížet a jen radit však Harry neumí a tak se ve vyšetřování začíná navzdory nelibosti australských kolegů silně angažovat zvláště poté co vyjde najevo že nejde o jedinou vraždu a že má policie patrně co do činění se sériovým vrahem. Harry se postupně dostává do prostředí pasáků drogových dealerů prostitutek transvestitů cirkusáků i boxerů a seznamuje se se světem a s legendami původních Austrálců a jejich prostřednictvím také s netopýrem symbolem smrti.

ŠVÁBI
2. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. V jednom bangkockém nevěstinci je nalezen norský velvyslanec v Thajsku. V zádech má nůž a v aktovce pedofilní pornosnímky. V Oslu vypuká na ministerstvu zahraničí panika neboť velvyslanec měl úzké vazby na norského premiéra. Je bezpodmínečně nutné zabránit politickému skandálu. Opilý Harry Hole se zásobou vitamínu B12 nasedá do letadla aby sehrál roli užitečného idiota. Jeho úkolem je případ vyřešit ale přitom se do celé záležitosti co nejméně míchat. Harry se však do takové role vmanipulovat nenechá a tak se hned po příletu do Bangkoku pouští spolu se svou thajskou kolegyní do vyšetřování. Brzy se ukazuje že nejde jen o jednu náhodnou vraždu za zdmi se cosi hemží a šramotí. Cosi co nesnese denní světlo.

ČERVENKA
3. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Neústupný detektiv se potýká s tragickým dědictvím norské minulosti zradou ve vlastních řadách abstinencí i láskou. Třetí případ Harryho Holea vychází jako audiokniha poprvé současně s vydáním českého překladu románu Červenka.

Píše se rok 1944. V zákopech u Leningradu na východní frontě bojuje jednotka norských vojáků v německých uniformách za věc v niž věří: za svobodné Norsko. Vojáci pocházejí ze všech společenských vrstev nesdílejí politické názory ani důvody své účasti v bojích. Nejodvážnější z nich Daniel Gudeson je zastřelen a jeho tělo je uloženo do masového hrobu. Po jisté době se však v jednom vídeňském lazaretu objeví zraněný voják který o sobě tvrdí že je Daniel Gudeson.

A máme tu rok 1999. Do ulic Osla se vydává stařec kterému právě jeho lékař sdělil rozsudek smrti. Stařec přemýšlí o válce. Ví že ho před smrtí čeká ještě jedna mise. Vzápětí je nalezen jeden bývalý norský voják z východní fronty s podříznutým hrdlem. V téže době Harry Hole omylem postřelí během návštěvy prezidenta Billa Clintonta v Norsku jednoho agenta americké tajné služby. Harry je ke svému údivu povýšen na vrchního komisaře a přeložen k norské tajné službě. Ukáže se však že byl takto odklizen do kanceláře kde na něj čekají naprosto nudné a bezvýznamné případy například prošetření činnosti gangu provozujícího ilegální obchod se zbraněmi jenž je navázán na neonacistické prostředí. Harrymu a jeho parťačce Ellen Gjeltenové se ovšem podaří zjistit že stopy pašeráků zbraní vedou až do řad osloské policie.

Chcete-li vyhrát první tři knihy ze série o detektivu Harrym Holeovi odpovězte e-mailem na soutěžní otázku a staňte se fanoušky portálu Chrudimka.cz na Facebooku.

Výherci budou kontaktováni nejpozději do 3 dnů po ukončení soutěže e-mailem.

 

Datum ukončení soutěže: 27.10.2017

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Nejoblíbenější soutěže, které dnes končí - poslední šance se zúčastnit a vyhrát!

SOUTĚŽ o kosmetiku s cennými minerály z Mrtvého moře - www.zenyprozeny.cz
SOUTĚŽ o vstupenky na ARAKAIN s LUCII BÍLOU a ŠKWOR - www.chrudimka.cz
Vyhrajte dvě detektivky Pět mrtvých psů - www.klubknihomolu.cz

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace