SOUTĚŽ o knihu BEATLES SKRZ NASKRZ - www.chrudimka.cz

SOUTĚŽ o knihu BEATLES SKRZ NASKRZ - www.chrudimka.cz

Pozoruhodný fotografický archiv skupiny The Beatles se začal rodit na začátku jejich slavné éry když si vydavatel Sean O´Mahony uvědomil že nově vzniklá skupina bude znamenat mnohem víc než jen další řadovou popovou kapelu. V roce 1963 odstartoval vydávání měsíčníku The Beatles Book.Fanoušci Beatles po celém světě hltali obsah každého čísla žhavé novinky a exkluzívní fotogafie pořízené redakčními fotografy. Během šestiletého trvání však časopis zveřejnil jen část svého archivu a snímky navíc často retušoval či jinak upravoval. Ale spousta dosud nezveřejněných fotek se zachovala v cenné nemanipulované podobě.

Nyní vydaný soubor více než tří set fotografií vznikl z originálních negativů Leslie Bryce. Dokumentuje neuvěřitelné nasazení Johna Paula George a Ringa jejich rostoucí slávu i postavení celosvětových idolů. Ukazuje jejich cestu z provinčních britských štací přes četná turné do televizních studií zaznamenává i první dnes už legendární návštěvu Ameriky a práci v nahrávacích studiích. Fotografie přesně zachycují kariéru Beatles která tehdy ohromila snad každého.

Přes odstup více než půlky století fotografie výstižně zachycují atmosféru tehdejší podivuhodné doby. Zároveň dokládají vývoj čtyř individualit kterým se podařilo dosáhnout světové slávy což pro ně samotné bylo současně osvobozující i svazující zábavné i dotěrně obtěžující. I to lze ze snímků vyčíst. Tento fotoarchiv je nepochybně jedním z nejvýznamnějších souborů obrazových dokumentů o Beatles. Díky knize vydané nakladatelstvím Omega je přístupný také široké veřejnosti.

Tato výjimečná edice vychází nákladem 3000 výtisků a zahrnuje také přesnou kopii kalendáře Fanklubu The Beatles z roku 1964.

Chcete-li vyhrát knihu BEATLES SKRZ NASKRZ odpovězte e-mailem na soutěžní otázky a staňte se fanoušky portálu Chrudimka.cz na Facebooku.

 

Datum ukončení soutěže: 10.11.2016

Kategorie: CD & DVD & knihy


 

Vložte Váš email

Nejoblíbenější soutěže, které dnes končí - poslední šance se zúčastnit a vyhrát!

Soutěž o biokosmetiku STYX - www.svatebni-inspirace.cz
Soutěž o 2 knihy Expedice na severní pól - www.vasesouteze.cz
Soutěž o knihu Kroniky prachu - www.vasesouteze.cz

Soutěže končící tento týden

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace